Koca’dan “Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın” uyarısı: Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ağır hasta sayısının 4 ayda 8 kat arttığını belirterek vatandaşlara 'mecbur olmadıkça evden çıkmama' çağrısında bulundu

Sağlık Bakanı Koca, "En iyi tedbir evimizdir. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın" mesajı verdi / Fotoğraf: AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ağır hasta sayısının 4 ayda 8 kat arttığına, bir gündeki yeni hasta sayısının 5 binin üzerine çıktığına dikkati çekerek, "En iyi tedbir evimizdir. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın" uyarısında bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ağır hasta ve vaka sayısındaki yükselişe dikkati çekti.  

Bir günde tespit edilen yeni hasta sayısının 5 binin üzerinde olduğunu, dünkü can kaybının 141'e ulaştığını anımsatan Koca, "Mücadeleden daha az yara, daha az acıyla çıkmak için zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. En iyi tedbir evimizdir. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın" ifadelerini kullandı.

Türkiye’de Kovid-19 vaka ve ölüm sayılarının artması üzerine Bakanlar Kurulu 17 Kasım’daki toplantıda 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yönelik yeni kısıtlamalar getirmiş ve hafta sonları için kısmı sokağa çıkma yasağı uygulamasını yeniden başlatma kararı almıştı.

Bu çerçevede bazı iş yerlerinin çalışma saatleri yeniden düzenlenirken, tüm okullarda yeniden uzaktan eğitime geçilmesi kararlaştıldı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU