Oynayıp fotoğraf çektirmek için 150 dolar ödediği siyah leoparın saldırısına uğradı

Yetkililer barınak sahibinin lisanslı olduğunu fakat siyah leoparı bulundurmasının yasadışı olduğunu kendisinin de kabul ettiğini belirtti

Kara panterlerin renkleri, kıl gövdelerindeki siyah pigmentlerin dağılımını düzenleyen “agouti” geninden geliyor (Pixabay)

ABD'nin Florida eyaletinin güneyindeki olayda, şahsa ait hayvan barınağındaki siyah leoparla oynayıp fotoğraf çektirmek için 150 dolar (yaklaşık 1250 lira) ödeyen adam, hayvanın saldırısı sonucu ağır yaralandı.

Florida Deniz ve Vahşi Yaşamı Koruma Komisyonu'nun açıklamasına göre olay 31 Ağustos’ta yaşandı.

Michael Poggi'nin işlettiği barınakta nesli tükenmekte olan nadir hayvanlar yer alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Barınağı ziyarete gelen 50 yaşındaki Dwight Turner, Poggi'ye "kara leoparla oynayıp, karnını sevip, fotoğraf çektirmek için" para verdi.

Fakat yaşlı adam siyah leoparın bulunduğu alana girer girmez hayvanın saldırısına uğradı.

Polis raporlarına göre saldırıda Turner'ın sağ kulağı ortadan ikiye ayrılırken kafa derisi de sarkacak şekilde parçalandı.

Poggi'ye, yaşlı adamın çok tehlikeli bir hayvanla yakın temas kurmasına izin verdiği ve vahşi doğadaki hayvanları barınağında güvensiz koşullarda bulundurduğu için ceza kesildi.

Öte yandan, Turner'ın avukatı olayın tamamıyla yasadışı olduğunu belirterek müvekkilinin barınağa girişte imzalamış olabileceği belge ya da sözleşmelerin geçersiz sayılacağını belirtti.

Ayrıca avukatı Turner’ın yaralarından ötürü bir hafta acil serviste tedavi gördüğünü söyledi.  

Indepedent Türkçe, ABC News, WPLG

DAHA FAZLA HABER OKU