TFF ve Bakan Kasapoğlu’ndan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı için geçmiş olsun mesajı

Demir Grup Sivasspor maçında Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı’nın ailesi saldırıya uğradı. TFF ve Kasapoğlu geçmiş olsun mesajı paylaştı

Fotoğraf: AA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demir Grup Sivasspor maçında ailesi saldırıya uğrayan Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı için geçmiş olsun mesajı yayımladı. 

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Hes Kablo Kayserispor ile Demir Grup Sivasspor arasında oynanan ve konuk ekip taraftarlarının yer almadığı 5. hafta müsabakasında, Kayserispor Başkanı Sayın Berna Gözbaşı'nın kızı ve kardeşi ile diğer aile fertleri ve çocukların da bulunduğu locaya çirkin bir saldırıda bulunulmuştur. Öncelikle, saldırıdan dolayı baygınlık geçiren kızı, darbedilen kardeşi Ozan Gözbaşı olmak üzere, Sayın Berna Gözbaşı ve tüm aile fertlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi. 

Yaşanan olayın kınandığına da yer verilen mesajda şu ifadeler kullanıldı:

Türk sporunda asla görmek istemediğimiz bu tür olayların karşısında olduğumuzu vurguluyor, yaşanan bu vahim olayı kınıyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren şahıslarla ilgili gerekli işlemler emniyet güçleri tarafından sürdürülürken, Türkiye Futbol Federasyonu olarak elimizde bulunan tüm bilgi, belge ve görüntüleri, savcılık ve emniyet yetkililerine ulaştıracağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Kasapoğlu: Şiddetle kınıyorum

Kasapoğlu da yapılan saldırıyı kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Süper Lig'de hafta sonu oynanan Kayserispor-Sivasspor maçı sırasında sarı-kırmızılı kulübü başkanı Gözbaşı'nın aile bireylerinin bulunduğu locaya yapılan saldırıya tepki gösteren Bakan Kasapoğlu bir mesaj yayımladı.  

Gözbaşı ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Hes Kablo Kayserispor ile Demir Grup Sivasspor Süper Lig 5. hafta müsabakası sırasında Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın aile fertlerinin bulunduğu locada uğradıkları saldırı haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren şahıslarla ilgili gerekli işlemler emniyet güçleri tarafından yapılmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak da konunun takipçisi olacağız. Spora, sportmenliğe ve sporun birleştirici gücüne yakışmayan bu tür saha ve tribün olaylarına müsamaha göstermeyeceğiz. Bu menfur saldırıda yaralanan başta Berna Gözbaşı'nın kızı ve kardeşi olmak üzere tüm ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaşanan bu olayı bir kez daha şiddetle kınıyorum.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU