Karamollaoğlu: TÜİK hesabı hangi marketten yapıyorsa söylesinler de alışverişimizi oradan yapalım

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Kovid 19 teşhisi konulmuş hasta sayısını 8 ile çarparak bulabiliyorsanız, enflasyon rakamlarını kaç ile çarpmak lazım siz düşünün” dedi

Fotoğraf: AA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de fikir ve düşünce özgürlüğü ile medya üzerinde baskıların arttığını, son dönemde yaşanan bazı olayların endişe verici olduğunu ileri süren  Karamollaoğlu şunları söyledi :

Devleti yönetenler çok dikkatli davranmak mecburiyetindedir. Ellerine verilen yetkiyi doğru kullanmak için hukuka riayet etmek zorundadır. İtirazları dinlemek mecburiyetindedir. Başka türlü adalet, hukuk, düzen ve huzur sağlanamaz.

 

20201007_2_44717099_58704169.jpg
Fotoğraf: AA

 

Piyasanın canı yanıyor

TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranı üzerinden hükümeti eleştiren Karamollaoğlu, şu ifadelerini kullandı:

Ben dolara bile bakmam diyor sen bakmazsın da piyasanın canı yanıyor. Şimdi TÜİK rakamlarının hali ortada, hesabı hangi marketten yapıyorlar gerçekten merak ediyoruz, söylesinler de alışverişimizi oradan yapalım. Bu ülkede Kovid 19 teşhisi konulmuş gerçek hasta sayısını bile açıklanan rakamlarla 8 ile çarparak bulabiliyorsanız, enflasyon rakamlarını kaç ile çarpmak lazım siz düşünün…

Tablet yetmez internet de lazım

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle aksayan eğitim sorununun çözülmesi gerektiğine işaret eden Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Milli Eğitim ciddi bir çıkmazın içinde. Şimdi 500 000 tablet dağıtılacakmış, dağıtılsın bu çok güzel bir gelişme ama tablet yetmiyor ki, mutlaka internetin de gitmesi gerekiyor. İstanbul’da evinde internet olmadığı için EBA'ya bağlanmak amacıyla komşusundan internet çekmek amacıyla çatıya çıkan babasını takip eden küçük yavrumuz Mert, çatıdan düşerek hayatını kaybetti. Yavrumuza Allah’tan rahmet acılı ailesine sabır diliyorum. Böyle bir acı olayla karşılaşmak bizi son derece üzdü. İstanbul’un göbeğinde bile bu imkana kavuşamamış aileler varsa vay ki diğerlerinin haline.

KKTC'de yaşanan gelişmelere de değinen Karamollaoğlu, "Kapalı Maraş çoktan açılmalıydı. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Bu kadar zamandır harabeye döndü orası. Ümit ederim ki Kıbrıs'taki kardeşlerimiz bu meselenin üstesinden gelirler ve bu durum sağduyulu seçimlerin yapılmasına engel olmaz" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU