“Beklediğim ambulans gelmedi” dedi; Kovid-19 karantinasındaki genç, sınava giremedi

28 yaşındaki Emre Dabak, il merkezinde düzenlenen sınava gidebilmek için bağlı bulunduğu sağlık kuruluşundan izin istedi. İddiaya göre Dabak’a sağlık ekipleri tarafından sınav salonuna götürüleceği söylendi ancak gelen olmadı

Fotoğraf: İHA

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde Kovid-19 karantinasındaki genç, beklediği ambulans gelmeyince 1 yıldır hazırlandığı KPSS'ye giremediğini söyledi

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantinasındaki genç, beklediği ambulans gelmeyince 1 yıldır hazırlandığı KPSS'ye giremediğini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İlçe merkezinde ikamet eden ve 12 gündür karantinada bulunan 28 yaşındaki Emre Dabak, il merkezinde düzenlenen sınava gidebilmek için bağlı bulunduğu sağlık kuruluşundan izin istedi.

İddiaya göre; Dabak’a karantinada bulunduğu için toplu taşıma araçlarına binemeyeceği belirtilerek, sağlık ekipleri tarafından sınav salonuna götürüleceği söylendi.

Ancak beklediği ambulans gelmeyince Dabak sınava gidemedi. 

Emre Dabak olaya ilişkin şunları söyledi:

Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındım. Geçtiğimiz hafta bağlı bulunduğum sağlık kuruluşundan KPSS sınavı için izin istedim. Özel aracım olup olmadığını sordular. Olmadığını söyleyince sağlık ekipleri tarafından sınav salonuna götürüleceğim söylendi. Sınavdan bir gün önce teyit için 112’yi aradım. Adres güncellemesi yapılarak yardımcı olacaklarını söylediler. Bugün erken kalkıp tekrar aradım. Bilgiler yeniden güncellendi. Ancak gelen giden olmadı. Karantinada olduğum için kendimde gidemedim. Sınava gireceğim salon ilçemize 50 dakika mesafede. Bir yıl bu sınava hazırlanmıştım.

Öte yandan, Sivas’ta filyasyon ekipleri bugün çok sayıda Kovid-19 hastasını evlerinden alarak onlar için belirlenin üç okulda sınava girmelerinde yardımcı oldu. 

 

İHA

DAHA FAZLA HABER OKU