Messi'nin Barcelona'dan ayrılma ihtimali zora girdi: La Liga, 700 milyon euroluk maddenin geçerli olduğunu açıkladı

La Liga ile Messi arasındaki "700 milyon euroluk serbest kalma bedeli" tartışması sürüyor. Arjantin basını, Lionel Messi'nin Barcelona'da kalma kararı aldığını öne sürdü

Lionel Messi / Fotoğraf: AFP

Arjantin basını, Lionel Messi'nin Barcelona'da bir sezon daha kalma kararı aldığını iddia etti.

Arjantin televizyonu TyC Sports ve Sphera Sports adlı spor haberleri portalı, futbolcuya yakın kaynaklara dayandırarak Messi'nin sözleşmesinin sona ereceği 30 Haziran 2021'e kadar Barcelona'da kalma kararı aldığını duyurdu.

 

 

Haberde, Messi'nin Barcelona'da kalma kararıyla ilgili bir video kaydı yapıldığı ve en geç pazartesi gününe kadar bunun yayımlanacağı ileri sürüldü.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

700 milyon euroluk bilmece

Messi'nin serbest kalma bedeli LaLiga kurumu ile Arjantinli futbolcu arasında polemiğe neden oldu.

LaLiga'nın 30 Ağustos'ta yayınladığı ve Barcelona Kulübü'ne destek vererek, Messi'nin 30 Haziran 2021'e kadar geçerli sözleşmesinin halen geçerli olmasından dolayı ayrılması durumunda 700 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödemesi gerektiği açıklamaya Arjantinli futbolcu karşılık verdi.

Lionel Messi'nin babası ve aynı zamanda menajeri olan Jorge Messi, yıldız oyuncunun avukatlık bürosu vasıtasıyla bahsi geçen 700 milyon euroluk serbest kalma bedeli şartının sözleşmenin son bir yılında geçerli olmadığını savundu.

Ancak LaLiga kurumu Messi'ye karşılık vererek, 30 Ağustos'taki açıklamasında yer alan ifadelerinin geçerli olduğunu belirtti.

 

 

Karara gerekçe olarak Messi'nin ayrılma kararını 10 Haziran'dan önce iletmemesinden dolayı Barcelona ile olan sözleşmesinin ve 700 milyon euroluk serbest kalma şartının 30 Haziran 2021'e kadar geçerliliğini koruduğu gösterildi.

Barcelona'ya 25 Ağustos'ta avukatlık bürosu aracılığıyla faks göndererek ayrılma talebini ileten Messi, takımın sezon öncesi hazırlık kampına, 30 Ağustos'ta yapılan sağlık kontrollerine ve şimdiye kadarki antrenmanlara katılmadı.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU