İmamoğlu, yerel seçimlerdeki rakibi Binali Yıldırım’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti

İBB Başkanı İmamoğlu, “Dün, haberi alır almaz kendilerini aradım. Hem ben hem eşim; hem kendilerine hem hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi ilettik” dedi

Ekrem İmamoğlu / Fotoğraf: İBB Basın

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. 

Parktaki çalışmalara hız verdiklerini belirten İmamoğlu, “Arkadaşlarımla konuştum, inşallah bu ayın sonunda insanlarımıza hem sosyal tesisi imkanı sunulacak hem sporla ilgili daha düzenli bir hizmet alanı oluşturulacak. İnşallah en kısa zamanda Sultangazili hemşehrilerimize burayı hediye etmek istiyoruz” dedi. 

Park içinde yer sofrasında piknik yapan vatandaşların yanına giden İmamoğlu’na Sivas usulü katmer ikram edildi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İmamoğlu’nun, etrafındaki kalabalığı kastederek, “Bunları yollayalım, biz sizinle oturup yemeğimizi yiyelim” şeklindeki esprisi, renkli anların yaşanmasına neden oldu. 

“Tapu ve dönüşüm sorunlarını takip ediyoruz”

Kameraların karşısına geçen İmamoğlu, Sultangazi’nin kendine has sorunları olan bir ilçe olduğunu belirtti. 

Yıllardır birikmiş, tapu ve dönüşüm sorunlarının takipleri altında olduğunu kaydeden İmamoğlu, şunları söyledi:  

Bir yandan vatandaşlarımızın acelesi olduğunun farkındayız.  Yerinde tespit ediyoruz. İlçe başkanlarımız, meclis üyelerimiz, kim katılıyorsa onlarla süreci takip ediyorduk. Bugün, özellikle cuma vakti sonrasında bu parkı gezmek istedim. Arkadaşlarımla konuştum, inşallah bu ayın sonunda insanlarımıza hem sosyal tesisi imkanı sunulacak hem sporla ilgili daha düzenli bir hizmet alanı oluşturulacak.

“Ailece geçmiş olsun dileğinde bulunduk”

İmamoğlu, gazetecilerin, Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan yerel seçimlerdeki rakibi Binali Yıldırım ve eşini arayıp, aramadığıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

Dün, haberi alır almaz kendilerini aradım. Hem ben hem eşim; hem kendilerine hem hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. ‘Allah şifa versin’ dedik. O da ‘İnşallah bu süreçten en kısa şekilde hepimiz kurtuluruz’ diye temennilerde bulundu. Hem ülkemize hem dünyaya, insanlığa sağlık diledik beraberce. Sesi çok iyi geliyordu. Yanılmıyorsam bugün İstanbul’a geleceğini söylemişti. Evinde ve İstanbul’da tedavisine devam edeceğini belirtmişti. İnşallah kendisine ve ailesine şifa diliyorum. Bütün hastalarımıza şifa diliyorum. Tabii korunmak önemli. İnşallah kurallara maksimum düzeyde hep beraber uyarız.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU