Çeşme Kaymakamı "Atatürk fotoğrafından" dolayı mı görevden alındı? Soylu: Tövbe, olur mu öyle şey

Hürriyet yazarı Selvi, Çeşme Kaymakamının görev yerinde değişiklik yapılmasının nedeninin Atatürk portresi ve Ukraynalı modelin darp edilmesi olayıyla ilgisi olmadığını yazdı

Fotoğraf: Twitter

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çeşme Kaymakamı Mehmet Kara'nın Atatürk fotoğrafı asılı olduğu için görev yerinin değiştirildiği iddialarına ilişkin konuştu.

Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara’ya "Yoğun olarak şikâyet alınan 6 işletmeye polisle birlikte yoğun bir denetim yapılması ve pandemi sürecinde gereken önlemleri yeterince almayan 6 beach’in 15 gün süreyle geçici olarak kapatılması” talimatının verildiğini yazdı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Selvi, "Belli ki orada devlet otoritesinde bir zaaf oluşmuş. Süleyman Soylu, "Olaylar bu noktaya gelmemeliydi” deme gereği duymuş. Çeşme’de devlet otoritesinin sağlanması için böyle bir tasarruf yapılması uygun bulunmuş" dedi. 

Soylu: Tövbe, Olur mu öyle şey

Selvi yazısında şunları kaydetti:

Momo’da yaşananlar ne Çeşme Kaymakamı’nın makam koltuğunun arkasına büyük Atatürk fotoğrafı asılı olduğu için yaşandı, ne de Hacı Mehmet Kara bu olaydan dolayı görevden alındı. Sosyal medyadaki bu iddiaları hatırlattığımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tövbe. Olur mu öyle şey” diye tepki gösterdi. Sadece kaymakam Hacı Mehmet Kara’nın değil, tüm kaymakam ve valilerin makam odasında Atatürk fotoğrafı asılı. Onu görevden alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun makam odasının en görünür yerinde de Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafları yer alıyor

Selvi yazısında, "Yaptığım görüşmelerden edindiğim izlenim, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara’nın görevden alınması Ukraynalı model Daria ile ilgili değil. Ama Daria’nın dövülmesi bardağı taşıran son damla olmuş. Çünkü Çeşme’de bir süredir bir yönetim zaafiyeti yaşanıyormuş, Momo’nun da içinde yer aldığı beach’lerden şikâyetler alınıyormuş" yorumunda bulundu.

Selvi, Soylu'nun, "Tatil döneminde bu beach’lerden gelen kalabalıkların görüntüleri kabul edilemez. Bütün denetimlere rağmen koronavirüs salgınını önlemeye yönelik tedbirlere uymadan yapılan eğlenceler bizim için kabul edilemez. Elbette ki bizim sorumluluğumuzdadır. Devlet de bunun için vardır” dediğini aktardı. 

 

Independent Türkçe, Hürriyet

DAHA FAZLA HABER OKU