Palermo Açık'ta koronavirüs vakası: Oyuncu karantinaya alındı

Kadınlar tenisinde koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan turnuvalar, gelecek pazartesi günü Palermo Açık ile yeniden başlayacak. Testi pozitif çıkan tenisçi ise karantinaya alındı

Fotoğraf: Reuters

Kadınlar Tenis Birliği (WTA), 3 Ağustos'ta başlayacak olan Palermo Açık öncesi bir tenisçide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini duyurdu.

WTA'dan yapılan açıklamada, Kovid-19 testi pozitif çıkan tenisçinin karantinaya alındığı ve Palermo Açık'tan çekildiği, turnuvanın ise planlandığı şekilde yapılacağı belirtildi.

Kadınlar tenisinde koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan turnuvalar, gelecek pazartesi günü Palermo Açık ile yeniden başlayacak.

Halep çekilmişti

Kadınlarda dünya 2 numarası Rumen tenisçi Simona Halep, salgın nedeniyle daha önce turnuvadan çekildiğini duyurmuştu.

Barty de ABD Açık’a katılmıyor

Kadınlar dünya sıralamasının 1 numarası Avustralyalı tenisçi Ashleigh Barty, Kovid-19 salgını nedeniyle katı kısıtlamalar altında düzenlenmesi beklenen ABD Açık Turnuvası'na katılmayacağını açıklamıştı.

Barty, yaptığı yazılı açıklamada, "Ben ve ekibim, Cincinnati Masters ve ABD Açık turnuvalarının düzenleneceği ABD'ye gitmeme kararı aldık" ifadesini kullanmıştı.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU