DSÖ’den uyarı: Eylülde ikinci dalga gelebilir, Kovid-19 griple birlikte yayılabilir

DSÖ Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Kluge, koronavirüs salgınında ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini ve mevsimsel griple birlikte yayılabileceğini söyledi

DSÖ’den koronavirüs tahmini / Fotoğraf: Reuters

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalga tehdidine ilişkin değerlendirmede bulundu.

İnternet üzerinden düzenlenen çevrimiçi brifingde konuşan Kluge, birçok Avrupa ülkesinde salgının iyiye gitmesinin olumlu bir gelişme olduğunu ancak bu ülkelerdeki hükümetlerin rehavete kapılmaması gerektiğini belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Sonbahara hazırlanmalıyız”

Salgına karşı hazırlık yapılması gerektiğini aktaran Kluge, "Avrupalı ülkelere şunu söylemek istiyorum; eğer durum iyiye gidiyorsa, bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır Sonbahara hazırlanmalıyız" dedi.

Dr. Kluge, koronavirüste ikinci dalganın eylül ayında başlayabileceğini ve mevsimsel griple birlikte yayılabileceğini vurguladı.

DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge, dünkü açıklamasında, "Kovid enfeksiyonunun tekrar yükselişe geçmesi gibi açık bir tehdit var, eğer durdurulmazsa ikinci bir dalga gelebilir ve çok yıkıcı olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

 

Independent Türkçe, Ajanslar
 

DAHA FAZLA HABER OKU