MHP'li Yalçın’dan 'Bahçeli’nin özel görevli olduğu' iddiasına yanıt: Amaç Bahçeli'yi yıpratmak ve partiyi etkisizleştirmek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, eski bakan Okuyan’ın Bahçeli hakkındaki iddialarını eleştirdi

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski bakanlardan Yaşar Okuyan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "özel görevli" olduğu iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Yaşar Okuyan'ın ifadelerini eleştirdi.  

Okuyan'ın CHP'nin son dönemdeki devşirmelerinden olduğunu ileri süren Yalçın şunları kaydetti:

Bu şizofren vatandaşın sık sık tekrarladığı hususlardan biri, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 'özel görevli' olduğu ve siyaset platformunda kendisine verilen bir vazifeyi ifa ettiği iddiasıdır. Genel Başkanımız hakkında kamuoyunda şüphe uyandırmayı amaçlayan bu maksatlı iddia, aslında diyalektik açıdan çarpıcı bir gerçeği yansıtmaktadır.

Yalçın, Bahçeli'nin kendisine ülkücü irade tarafından tevdi edilmiş tarihi bir misyonu yerine getirdiğini belirterek, "Bu kutlu görev, ülkücü irade tarafından sadece ehliyet, liyakat ve vukuf sahibi, seçkin bir kimseye verilir” ifadelerini kullandı.

“Ülkücü camianın lideri ateşten gömlek giymiştir”

Ülkücü iradenin üstünde, MHP camiasını yönetecek kişiyi iş başına getirecek; liderliğe, ilteberliğe seçecek hiçbir beşeri kuvvet ve kudretin olmadığını ifade eden Yalçın, “Ülkücü Hareket'in lideri bin bir imtihandan, bin bir zahmet ve meşakkatten, bin bir mücadeleden sıyrılıp, sivrilip gelmiş mümeyyiz bir kişidir” dedi.

Ülkücü camianın liderinin ateşten gömlek giydiğini savunan Yalçın şöyle devam etti:

Ülkücü camianın lideri; bütün zorluklara ve engellemelere, tefrika ve fitne çabalarına, bütün alçak saldırılara sabırla, metanetle, ferasetle karşı koymayı bilen kimsedir. Ülkücü camianın lideri, davaya ihanete ve emanete hıyanete; sokak süprüntülerine mahsus döneklik, kaypaklık ve şerefsizliklere karşı en sağlam, en metin ve en müemmen kişidir.

Bir zamanlar Marksistlerin Alparslan Türkeş için "CIA görevlisi", Ülkücü Hareket için de "Gladio tetikçileri" diyerek temelsiz iftira ve suçlamalarda bulunduğunu anımsatan Yalçın, şu değerlendirmede bulundu: 

Dün Alparslan Türkeş devlet aklını, cumhur vicdanını temsil ederken, bilge bir Türk büyüğü, milli çıkarlarımızı en yüksek vukuf ve celadetle savunan bir ak saçlı olarak nasıl vazife ifa etmişse, Sayın Devlet Bahçeli de bugün aynı seçkin fonksiyonu icra etmektedir. Devlet Bahçeli ve MHP, birlik ve bütünlük demektir. Devlet Bahçeli ve MHP, bin yıllık kardeşlik demektir. Devlet Bahçeli ve MHP, bin yıllık Bizans entrika ve hesaplarının bozulması demektir.

"Amaç Bahçeli'yi yıpratmak, MHP'yi etkisizleştirmek"

Söz konusu saldırıların amacını 'Bahçeli'yi yıpratmak-gözden düşürmek' ve 'MHP'yi de siyaseten etkisizleştirilmek' olarak özetleyen Yalçın şunları kaydetti:

Bu sebepledir ki MHP'de liderlik makamı sıradanlaştırılarak Ülkücü Hareket'in 1960 askeri darbesinden birkaç yıl sonra Türkiye'de üstlenmiş olduğu hayati işlev ve misyon baltalanmaya çalışılmaktadır. Bilinmelidir ki hiçbir beşeri güç MHP'nin ve onun liderinin ifa ettiği işlevin sürmesine engel olamayacaktır. MHP ve Ülkücü Hareketin takdir ve harekat merci, maşeri vicdandır.

Yaşar Okuyan'ın Bahçeli hakkındaki iddiası

Eski Devlet Bakanlarından Yaşar Okuyan, gazeteci Hakan Aygün'ün Youtube üzerinden yayınladığı programda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "MİT mensubu olduğunu" iddia ederek,"Devlet Bahçeli hep görevlidir, altını çiziyorum. Zaten MİT’le ilişkisi, rahmetli Türkeş’in mektubu var bende. İsteyenler girsinler Alparslan Türkeş’in el yazısı mektup, 'Devlet Bahçeli MİT ajanı' diye görürler" ifadelerini kullanmıştı.
 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU