Perinçek: Atatürkçülük adına Selçuklu ve Osmanlı mirasını reddetmek cahilliktir

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Atatürkçülük’ün Mehmetçiğin arkasında durmayı gerektirdiğini ifade etti

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek "Atatürkçülük adına Selçuklu ve Osmanlı mirasını reddetmek cahilliktir. Selçuklu ve Osmanlı'yı tarihten çıkarırsanız, uygar bir Türk milleti tarihi kalmaz" dedi.

Vatan Partisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, partinin İstanbul İl Başkanlığınca video konferans yöntemiyle bayramlaşma etkinliği düzenledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Perinçek'in de katıldığı görüntülü buluşmada Türkiye'nin dört bir yanından partililer bayramlaştı.

Etkinlikte güncel meselelere ilişkin değerlendirmeler yapan Perinçek, bugün Atatürkçülüğün antiemperyalist özünden saptırıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

Geçmiş, kazanılmış savaşlarda Atatürkçü olmak kolay. Sakarya Savaşı'nda, Dumlupınar'da herkes Atatürkçü olur, kimse artık bu savaşlarda şehit olmuyor çünkü sonlanmış. Oysa Fırat Kalkanı'nda, Zeytin Dalı'nda, Barış Pınarı'nda ve devam eden harekatlarda şehit olunuyor, bedel ödeniyor. Günümüzde Atatürkçülüğün içini boşaltanlar emperyalizme en yakın durumdalar. Oysa Atatürkçülük bugünkü savaş mevzisinde düşmana karşı saf tutmayı, tavır almayı, Mehmetçiğin, Türk ordusunun arkasında durmayı gerektiriyor. Atatürk devriminin tamamlanması da vatan savaşı ve üretim ekonomisi mevzisinde mücadele ederek mümkündür.

"Selçuklu ve Osmanlı'yı tarihten çıkarırsanız..."

Perinçek, bugün Atatürkçü geçinenlerin tarihsel planda da Selçuklu, Osmanlı ve İslamiyet'i reddeden bir tutum almalarını eleştirerek, "Atatürkçülük adına Selçuklu ve Osmanlı mirasını reddetmek cahilliktir. Selçuklu ve Osmanlı'yı tarihten çıkarırsanız, uygar bir Türk milleti tarihi kalmaz" ifadelerini kullandı.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU