Gollum, Kovid-19 mücadelesine bağış için Hobbit kitabını canlı okuyacak

Yüzüklerin Efendisi Gollum karakterine hayat veren Andy Serkis Hobbit kitabını baştan sona canlı yayında okuyacak. 12 saat sürmesi beklenen yayında toplanan bağışlar Kovid-19 mücadelesine harcanacak

Fotoğraf: Twitter

Yüzüklerin Efendisi filminde Gollum karakterini canlandıran İngiliz oyuncu Andy Serkis, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yardım toplanması için Hobbit kitabını baştan sona canlı okuyacak. 

BBC'nin haberine göre, Serkis'in Alman asıllı İngiliz yazar J. R. R. Tolkien'in 1937 tarihli kitabı Hobbit'i ara vermeden baştan sona canlı okumasından elde edilecek gelir, NHS Charities Together ve Best Beginnings vakıfları arasında paylaşılacak. 

 

thumbs_b_c_fafaee1c9720f973b429f6858963fb89.jpg
Andy Serkis / Fotoğraf: AA

 

Yaklaşık 12 saat sürmesi beklenen yayının detaylarına, Serkis'in "Hobbitathon Covid-19 Go Fund Me Page" sayfasından erişilecek.

Yayınla 100 bin pounddan fazla yardım toplanması hedefleniyor. 

Dünyada insanaların tecrit halinde mücadele verdiğini belirten Serkis yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Bu zor zamanlarda, sizi bugüne kadar yazılmış en muhteşem fantastik maceralardan birine götürmek istiyorum. Şu anda en çok yardıma ihtiyaç duyanlar için olağanüstü işler yapan iki harika vakfa yardım toplamak amacıyla Orta Dünya'da oturarak geçecek 12 saatlik maraton.

AA

DAHA FAZLA HABER OKU