The Walking Dead’in son bölümünde ortaya çıkan esrarengiz yeni karakter kim?

Karakter olay örgüsündeki gelecek dönüm noktaları için “önemli bir katalizör” olarak betimleniyor

The Walking Dead’in yeni bölümü, gelecek olaylarda kilit rol oynayacak bir karakteri tanıtarak dizinin dünyasını genişletmeye devam etti.

*İleride spoiler var – bizden uyarması*

10. sezonun “Look at the Flowers” adlı 14. bölümünün doruk noktasına doğru Eugene (Josh McDermitt), Ezekiel (Khari Payton) ve Yumiko (Eleanor Matsuura), harap olmuş bir şehrin yakınından geçerken makinalı tüfek kullanan, pembe saçlı bir karakterle karşılaşıyor.

Batı Virginia’da Eugene’in arkadaşı Stephanie’yle buluşmaya giden üçlü, varlığından dolayı endişeli şekilde gözlerini ona dikerken, karakter “Aman Tanrım, merhaba!” diye bağırıyor.

walking.jpg
Paolo Lazaro’nun canlandırdığı Princess karakterinin The Walking Dead dizisindeki ve Robert Kirkman’ın çizgi romanlarındaki haliyle (AMC Stüdyoları)


Karakterin gelişi, ekibin şehirdeki zombilerin kelepçelenmiş, giydirilmiş ve onları insan davranışını taklit ediyormuş gibi gösteren belli senaryolara yerleştirilmiş olduğunu (belli ki uzun süredir tek başına kalmış birinin işi) fark etmelerinden sonra gerçekleşiyor.

Peki kim bu karakter? Çizgi roman okurları onun, bir yıl boyunca yalnız kaldığı ortaya çıkan Princess olduğunu anında yakalayacaktır.

Biraz değerlendirmeden sonra, Princess’in (gerçek adı Juanita Sanchez), izleyicileri The Commonwealth adında yeni bir grupla tanıştırması beklenen Stephanie’ye giderlerken ekibe katılmasına izin veriliyor.

Kısa süre sonra Princess’in acı dolu geçmişini arkadaş canlısı bir kişilikle gizlediği anlaşılıyor.

Dizide karakteri Paola Lazaro canlandırıyor. Lazaro’nun diziye eklenmesine ilişkin konuşan dizinin yaratıcısı Angela Kang Entertainment Weekly’e şunları söyledi:

Gerçekten çok eğlenceli bir karakter, bu şehirde kısılıp kalmış ve olan bitenle başa çıkmaya çalışırken hayattaki yolunu kendi çizmiş. Bizimkilerle açık şekilde tuhaf bir karşılaşması oluyor, bir sonraki bölümde onunla ilgili çok daha fazlasını öğreneceğiz.

İleride olacak bazı şeyler için önemli bir katalizör rolü oynayacak. Kadroya aldığımız oyuncu Paolo Lazaro’yu çok seviyoruz. Harika biri. Kadronun geri kalanıyla tam uyuştu, inanılmaz komik biri ama harika karanlık bir espri anlayışı var. İnsanların ileride bu karışıma ne ekleyeceğini görmeleri için sabırsızlanıyorum.

The Walking Dead pazar günleri ABD'nin AMC kanalında, Türkiye'de ise FX ve Blue TV'de yayımlanmaya devam ediyor.


 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU