Barcelona, futbolcu maaşlarından yüzde 70 kesinti yaparak, diğer çalışanların maaşlarını tam ödeyecek

Barcelona, Kovid-19 salgını nedeniyle sporcularının maaşlarında kesinti yapma kararı aldı

Fotoğraf: Reuters

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı tüm profesyonel branşlardaki sporcularının maaşlarında kesinti yapma kararı aldı.

Barcelona Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Yönetim Kurulu'nun, gerçekleştirdiği görüşmeler sonrasında Kovid-19 salgının devam ettiği süre zarfından tüm sporcuların maaşlarında kesinti yapılması kararını aldığı bildirildi.

 

 

Futbolda A takımda sporcuların maaşlarında yüzde 70 oranında kesinti yapılacağını belirten Barcelona, bu şekilde diğer kulüp çalışanlarının maaşlarının tamamını almasının garanti edileceğini duyurdu.

Katalan kulübü, "sağlık krizinini yaşandığı bu olağanüstü dönemdeki anlayışlarından dolayı" tüm sporcularına teşekkür etti.

Barcelona'da sporcuların, Kovid-19 salgının sona ermesinin ardından maaşlarını yine tam olarak almaya devam edeceklerini açıklandı.

Bu arada konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Barcelona takım kaptanı Lionel Messi, maaşlarının yüzde 70 kesileceğini doğrulayarak, kriz yönetiminden dolayı kulüp yöneticilerini eleştirdi.

Messi, "Kulübün içinden, bizi büyüteç altına sokmaya çalışanların olduğunu görmek bizi asla şaşırtmadı" diye yazdı. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leo Messi (@leomessi)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

La Liga'da Barcelona dışında Atletico Madrid ve Real Valladolid'in de benzer bir şekilde sporcularının maaşlarında kesinti yapmaya hazırlandığı, görüşmelerin devam ettiği biliniyor.

Benzer bir uygulamayı Almanya'da Borussia Mönchengladbach, İsviçre'de Sion kulüpleri uygulamıştı.

İsviçre temsilcisi, teklifi kabul etmeyen 9 futbolcusunun sözleşmesini feshetmişti.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU