Manisa'da 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Merkez üssü Akhisar olan deprem İzmir, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi. Valilikten yapılan açıklamada, şu an olumsuz bir durumun olmadığı bildirildi

Fotoğraf: Thinkstock

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi'nde yer alan bilgiye göre merkez üssüt Akhisar Karaborklu olan deprem saat 5:43'te 6.7 kilometre derinlikte meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre ise, depremin şiddeti 4.8 olarak kaydedildi.

 

AFAD'a göre deprem, 7 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Manisa'yı sallayan deprem, İzmir, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi.

Valilikten açıklama: Olumsuzluk yok

Manisa Valiliği depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını bildirdi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, saat 05:43'te merkez üssü Akhisar olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi. 

Açıklamada, "An itibarıyla depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Akhisar ilçesinde 22 Ocak'ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı.

Bölgede 22 Ocak'tan bu yana en büyüğü 4,8 olan çok sayıda deprem meydana gelmiş, Akhisar, Kırkağaç, Saruhanlı ve Soma ilçelerinde toplam 305 ağır hasarlı, 802 az hasarlı yapı-konut tespit edilmişti.

Depremden zarar gören vatandaşların barınma ve korunmasını sağlamak için ihtiyaç duyulan 29 mahallede Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı İl Müdürlüğü tarafından 518 çadır ve 30 konteyner kurulmuştu.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU