Millet ittifakında Nazilli çatlağı: CHP İlçe Yönetimi görevden alındı

CHP Nazilli ilçe teşkilatı, ilçenin 31 Mart'ta İYİ Parti'ye bırakılmasına tepki göstermişti

Fotoğraf: AA

CHP ile İYİ parti arasındaki ittifak görüşmelerinde Aydın'ın Nazilli ilçesinin İYİ Parti'ye bırakılması kararı çıkmıştı. Karara CHP Nazilli yönetimi tepki göstermiş, İlçe Başkanı Ali Deveci,“Bize ittifakla ilgili bilgi verilmedi. Nazilli’de yol haritası yok, ne yapacağımızı bilmiyoruz” demişti.

"İttifak yapılacaksa Nazilli'de mutlaka CHP çatısı altında olmalı" diyen İlçe Başkanı bugün görevden alındı.

CHP Aydın İl Sekreteri Okan Kılıç, CHP'nin şahısların kişisel emellerine göre hareket etmediğini, yüce bir amaç için kurulduğunu kaydetti.

Kılıç, seçim sürecinde Cumhur İttifakı'na karşı herkesin bir arada ve omuz omuza hareket etmesi gerektiğini belirterek "günün bireysel beklenti ve çıkar günü değil, birlik günü" olduğunu ifade etti.

Yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlandıklarını aktaran Kılıç, şöyle devam etti:

"Genel merkezimizin almış olduğu kararlar neticesinde örgüt kültürüne ve parti tüzüğüne uygun düşmeyen, aykırı davranışlarda bulunan Nazilli ilçe örgütümüz il yönetim kurulu kararıyla görevden alınmıştır. Partimizin güçlü ve uyumlu bir şekilde yerel seçim çalışmalarına devam edebilmesi için önümüzdeki günlerde ortak akılla, dinamik ve güçlü bir Nazilli örgütünü kuracağız. Hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi davasına, Türkiye Cumhuriyeti sevdasıyla sahip çıkacağız."

 

DAHA FAZLA HABER OKU