İYİ Parti, Libya tezkeresi konusundaki kararını bugün açıklayacak

Libya tezkeresi konusunda partisinin Başkanlık Divanı bir araya gelen Genel Başkan Akşener, bugün oylama öncesi TBMM Grubu'nda milletvekilleriyle istişarede bulunacak

Fotoğraf: İYİ Parti Basın Birimi

Türkiye'nin Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti ile imzaladığı anlaşma çerçevesinde bölgeye gönderilecek askerlerle ilgili tezkere bugğn saat 14.00 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda görüşülecek.

Tezkere konusuna daha önce AK Parti ve MHP olumlu oy vereceklerini belirtmiş, CHP ve HDP ise olumsuz görüş bildirmişlerdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu konuda karar açıklamayan İYİ Parti ise yeni yıl mesaisine Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresiyle başladı.

Genel Başkan Meral Akşener, partisinin Divan Başkanlığından konuyla ilgili üyeler Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan, TBMM Dış İşleri Komisyonu Üyesi Adnan Sezgin, Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, Genel Sekreter Uğur Poyraz ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile bir araya gelerek, tezkerenin gerekçesini inceledi ve üyelerin görüşlerini sordu.

Akşener, bugün de tezkerenin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesinden önce saat 11.30'da partisinin Meclis Grubunda milletvekilleriyle istişarede bulunacak.

"Tek tek görüşü alınacak"

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, toplantıda tezkereye ilişkin bilgi verildiğini ve herkesin görüşlerini ifade ettiğini söyledi.

Tezkerenin Meclis'e geldiğinden bu yana parti olarak üzerinde çalıştıklarını ifade eden Paçacı, dün yaptığı açıklamada "Genel Başkan yarın tezkere görüşülmeden önce milletvekilleriyle toplantı yapacak. Milletvekilleri bilgilendirilecek, hepsinin tek tek görüşü alınacak ve ona göre yol haritası belirlenecek." diye konuştu.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU