Bir kredi kartı yapılandırması da Halkbank'tan

Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın ardından Halkbank da kredi kartı borçlarını yapılandıracağını açıkladı

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından başlayan kredi borcu yapılandırma kampanyasına Halkbank da katıldı. Buna göre Banka, kredi kartı borçlarını aylık yüzde 1,10 faiz oranıyla 60 aya kadar yapılandıracak. 

8 Ocak'ta TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankası'ndan kredi verileceğini söylemişti. Cumhurbaşkanı, "Ödem güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak" demişti. 

Cumhurbaşkanı'nın açıklamasının ardından Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10, 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını duyurmuştu.

Ticari kredilerde yüzde 0,98 faiz 

Zirrat Bankası'nın ardından bir açıklama da Vakıfbank'tan gelmişti. 

Kredi kartı borçlarına yönelik 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar ise yüzde 1,20 aylık faiz ile kredi kullandıracağını duyuran Vakıfbank'ın kampanyasından bireysel kredi kartı müşterileri, VakıfBank ve diğer bankalardaki müşteriler, Aralık 2018 dönem borçları için faydalanabilecek.

2018 yıl sonundan önce 100 bin liranın altındaki kredisi takibe aktarılan müşterilerinin, borçlarını peşin ya da 12 aya kadar taksitle ödemeleri halinde, takibe aktarım sonrası tüm faizlerini sıfırlıyor. VakıfBank müşterileri, 30 Nisan'a kadar başvurmaları halinde bu kampanyadan yararlanabilecek.

Bu kampanya kapsamında VakıfBank'taki borçları 3 milyon liranın altında olup geçtiğimiz yılsonu itibarıyla ödemelerinde 31 gün ve üstü aksama bulunan müşterilerine altı aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma imkânı tanıyor.

Bireysel müşteriler borçlarını üç ay ödemesiz dönem ile 36 aya varan vadelerle yapılandırabilirken ticari segmentteki müşteriler ise altı ay ödemesiz olarak 60 aya kadar aylık yüzde 0,98'den başlayan faiz oranlarıyla çözüme kavuşabilecek.

DAHA FAZLA HABER OKU