MSB: Fırat'ın doğusunda bir asker şehit oldu

Telabyad ve Şemdinli'de gerçekleştirilen saldırılarda iki asker şehit oldu. MSB açıklamasında, 'ABD ile yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir' denildi

Fotoğraf: AA

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Fırat'ın doğusunda bir askerin şehit olduğunu, bir askerin de yaralandığını duyurdu.

MSB'nin açıklamasında ABD ile Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyi için vardığı mutabakat hatırlatıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

MSB'nin açıklaması şöyle:

Fıratın Doğusunda Tel-Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerce açılan tanksavar ve hafif silah ateşi neticesinde şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir. ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulay’na emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

MSB, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde de bir askerin şehit olduğunu açıkladı. MSB açıklamasında 20 Ekim'de çatışmada yaralanan Piyade Er Sezai Ekşioğlu'nun kaldırıldığı hastanede şehit olduğu belirtildi. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU