Şanlıurfa Valiliği: 1'i bebek 2 kişi şehit oldu

Harekatın başlamasının ardından, YPG sivil yerleşim birimlerine havan ve roket saldırıları düzenliyor

Fotoğraf: AA

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Barış Pınarı Harekatı'yla Suriye'nin kuzeyine girmesinin ardından YPG de havan topu ve roketlerle sivil yerleşim birimlerine saldırı düzenlemeye başladı.

Şanlıurfa Valiliği, Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine düzenlenen havan topu ve roket saldırılarında bir bebek iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Valilik, Barış Pınarı Harekatı'nın ilk şehidinin Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar olduğunu belirtti. 

Akçakale Vergi Dairesi Başkanlığı'nda görev yapan Cihan Güneş adlı devlet memuru da, havan topu ve roket saldırıları sonucunda hayatını kaybeden ikinci kişi oldu. 

Valilik, saldırılar sonucunda 46 kişinin yaralandığını belirtti.

Valiliğin açıklaması şöyle:

09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır. 
Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU