93 kadını boğarak öldüren seri katil öldürdüğü kadınların resimlerini çizdi

ABD’de 35 yılda 93 kadını boğarak öldüren 79 yaşındaki Samuel Little, FBI tarafından “En vahşi seri katil” ilan edildi. Cezaevinde öldürdüğü kadınların resimlerini çizen Little, bazı cinayetleri de gülerek anlattı

Seri katil olaylarının zaman zaman yaşandığı ABD'yi bile dehşete düşüren yeni bir seri katil vakası 79 yaşındaki Samuel Little’nın itiraflarıyla ortaya çıktı.

1987’de işlediği bir cinayet suçundan dolayı aranan ve 2012'den beri Kaliforniya'da hapiste olan Little, geçen yıl 1970-2005 yılları arasında farklı eyaletlerde 93 kadını öldürdüğünü iddia etmişti.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) yapılan son açıklama Little’ın iddiasını doğruladı. FBI’dan geçen Pazar günü yapılan açıklamada Little’nın tüm itiraflarının doğru olduğu ve ve şimdiye kadar ve en az 50 cinayetin Little tarafından işlendiğinin teyit edildiği belirtildi.

Little'ın öldürdüğü kadınların çoğunun aşırı dozda uyuşturucu, kaza ya da belirlenemeyen nedenlerden öldüğü açıklanmış, bazı cesetler bulunamamıştı.

samuelresim.jpg
Fotoğraf: Ajanslar

 

Öldürdüğü kadınların resmini çizdi

FBI, öldürülen 30 kişinin Little tarafından hapishanede çizilen renkli resimlerini de yayımladı. Bu kişilerin çoğu siyah kadınlardan oluşuyor. FBI'ın videoya kaydettiği sorguda, Little 1993'te boğarak öldürdüğü bir kadının cesedini tenha bir yolda nasıl yokuş aşağı yuvarlayarak attığını şöyle anlattı:

Sonra tali bir yolda bir ses duydum, ceset hâlâ yuvarlanıyordu.

samueitiraf.jpg
Fotoğraf:Ajanslar

 

Nasıl öldürdüğünü gülümseyerek anlattı

Little, bir başka videoda da New Orleans'ta öldürdüğü bir başka kadın için de gülümseyerek şunları söyledi:

Güzel bir kadındı, açık tenliydi. Uzun boyluydu. Güzel hatları vardı.

Şimdi Little'ın itirafları temel alınarak ABD genelinde şimdiye kadar çözülemeyen onlarca cinayetle ilgili ipuçları karşılaştırılıyor.

Tam bir suç makinesi

Toplam 19 eyalette cinayet işlediği belirtilen Little, ilk kez 1961'de bir mobilya mağazasını soymak suçundan hapse girmiş ve üç yıl sonra salıverilmişti. Little 1964-75 yılları arasında 11 eyalette hırsızlık, tecavüz girişimi, dolandırıcılık ve kamu görevlilerine saldırı gibi suçlardan 26 kez gözaltına alındı.

1982 ve 1984'te iki farklı cinayet suçlamasından aklanan Little, daha sonra arabasında bir kadını boğmaya çalışmaktan iki-buçuk hapis yatmış, sonrasında serbest kalmıştı.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU