Jeffrey Dahmer'ın kurbanının ailesi Ariana Grande'ye ateş püskürdü

Grande, bir podcast'in yakın zamanda yayımlanan bölümünde "gençken seri katillere bayıldığını" itiraf etmişti

(Reuters)

Ariana Grande, ünlü seri katil Jeffrey Dahmer'ı "hayalindeki akşam yemeği konuğu" diye adlandırmasının ardından Tony Hughes'un ailesinin sert eleştirilerine maruz kalıyor.

31 yaşındaki Grande sözkonusu tartışmalı sözleri Penn Badgley, Sophie Ansari ve Nava Kavelin'in sunduğu Podcrushed podcast'inde bu hafta sarf etti.

Sağır ve konuşamayan Hughes, 1991'de bir gey barda tanıştığı Dahmer tarafından öldürüldüğünde 31 yaşındaydı.

TMZ'ye konuşan Tony'nin annesi Shirley Hughes, Grande'nin açıklamalarının kendisini duygulandırdığını ve rahatsız ettiğini söyledi. 

Bana öyle geliyor ki aklından zoru var.

Onunla akşam yemeği yemek isterdim demek hoş ya da komik değil. Ayrıca gençlere söylememeniz gereken bir şey, ki bunu yaptığını söylüyor.

Tony'nin kız kardeşi Barbara, Grande'nin yorumlarının Dahmer'ı güzellediğini söyledi ve Wicked'ın yıldızını özür dilemeye çağırdı. The Independent yorum için Grande'nin temsilcileriyle temasa geçti ancak yanıt alamadı.

Podcrushed'da konuşan Grande, "Gençken seri katillere bayılırdım" dedi. Gençken katıldığı bir soru-cevap etkinliğini anlatarak şunları ekledi: 

[Sam & Cat'te] Cat olmam ve pop müzik arasında bir zamandı, yani daha genç bir grup gibiydi ve ebeveynleriyle birlikteydiler ve birisi 'Yaşayan ya da ölmüş herhangi biriyle akşam yemeği yiyebilseydiniz, bu kim olurdu?' dedi.

... Ben de 'Jeffrey Dahmer epey etkileyici biri' dedim.

Şarkıcı podcast sunucularına, 1994'te hapis cezasının üçüncü yılında dövülerek öldürülmesine rağmen Dahmer'la hâlâ tanışmak istediğini söyledi.

Dahmer 1978'le 1991 arasında 17 erkeği öldürmüş ve parçalara ayırmıştı.

Hughes ailesi, Ryan Murphy'nin Dahmer - Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikayesi (Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story) adlı dizisinde katili canlandıran Evan Peters, Altın Küre kazandığında da benzer şekilde büyük bir öfkeyi dile getirmişti.

Shirley o dönemde TMZ'ye, "Dünyada çok sayıda hasta insan var ve insanların katilleri canlandırarak oyunculuk rolleri kazanması saplantının devam etmesini sağlıyor ve bu da hasta insanların şöhretten beslenmesine yol açıyor" diye konuşmuştu.

İnsanların bizim trajedimizi alıp para kazanabilmesi utanç verici. Kurbanlar tek bir kuruş bile almadı. Biz bu duyguları her gün yaşıyoruz.

Evan Peters

Evan Peters, Netflix'in Jeffrey Dahmer dizisi Canavar'da (Netflix)

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dahmer'ın Milwaukee'de işlediği seri cinayetleri dehşet verici ayrıntılarla anlatan 10 bölümlük dizi, 2022'de yayımlandığında izlenme rekorları kırmıştı.

Peters, yapımcıların "kurbanlara ve kurbanların ailelerine saygılı" olmanın önemli olduğunu düşündüklerini belirten bir tanıtım videosu yayımlamıştı.

Ancak aileler diziye hazırlıksız yakalandıklarını ve gösterime gireceğinden haberdar edilmediklerini söylemişti. Dahmer'ın kurbanı Errol Lindsay'in kız kardeşi Rita Isbell de Insider için kaleme aldığı bir makalede Netflix'i "bu trajediden para kazanmaya" çalışmakla suçlamıştı.

"Netflix'in bunu yapmakta bir sakınca görüp görmediğimizi ya da nasıl hissettiğimizi sorması gerektiğini düşünüyorum. Bana hiçbir şey sormadılar. Sadece yaptılar" diye yazmıştı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU