Trump'ın medya şirketinin hisseleri çakılmaya devam ediyor

Bu düşüş, halka açık şirketin yılın ilk çeyreğinde 327 milyon dolar zarar etmesinin ardından geldi

(Reuters)

Donald Trump'ın medya şirketinin hisse fiyatları perşembe günü yaklaşık yüzde 15 düştü ve eski ABD Başkanı'nın işleri bu ay zor zamanlar geçirmeyi sürdürüyor.

Trump'ın Truth Social platformunu işleten Trump Media and Technology Group'un hisseleri perşembe günü işlem kapanışında 26,75 dolardan işlem görerek açılışa göre yüzde 14,56'lık bir düşüş kaydetti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Öte yandan perşembe günkü fiyat, hisselerin yaklaşık 49 dolara satıldığı ve Manhattan'daki bir jürinin Trump'ı iş belgelerinde tahrifat yapmakla ilgili 34 ağır suçtan suçlu bulduğu haziran başına göre yüzde 40'tan fazla bir düşüşe işaret ediyor.

Bu düşüş, perşembe günü yaklaşık 13 milyon hisse senedinin el değiştirdiği yüksek paylaşım faaliyetinin ortasında gerçekleşti.

CNBC'nin haberine göre, eski başkanın şirketteki 114 milyon hissesi halihazırda sadece 3,2 milyar dolar değerinde. Bu, sadece üç hafta önceki 5,6 milyar dolara göre büyük bir düşüş.

Trump'ın mahkumiyetinin ardından fiyatlardaki düşüş hemen kendini göstermiş, jürinin kararını açıklamasından sadece birkaç saat sonra hisselerin yüzde 6 düşmesi eski başkana 766 milyon dolara mal olmuştu.

Bu düşüş halka açık şirketin aynı zamanda zor bir ilk çeyrek geçirmesinin ardından geldi, medya şirketi 327 milyon dolar zarar bildirmişti. İlk çeyrekte şirket başka bir firmayla, Digital World Acquisition Corporation'la birleşmişti. CEO Devin Nunes bu yıl yaptığı açıklamada "birleşmeyle ilgili giderlerin büyük bir kısmının" artık ortadan kalktığını söylemişti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU