Hacı adayları, haccın en büyük rüknünü yerine getirmek için Arafat'a akın ediyor

Hacı adayları bu sabah Haccın en büyük rüknünü yerine getirmek üzere huşu ve sükûnet içinde Arafat'a doğru yola çıktı

Hacı adayları, Arafat Dağı'na doğru ilerliyor / Fotoğraf: AFP

Hacı adaylarının Arafat'a doğru yola çıkan konvoylarına, hacılara rehberlik etmenin ve gerekli güvenliği sağlamanın yanı sıra, araç güzergâhlarını ve yaya yollarını çevreleyen çeşitli güvenlik hizmetleri mensupları tarafından gerçekleştirilen doğrudan güvenlik takibi eşlik etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Hac hizmetinde çalışan çeşitli devlet kurumları, İslam'ın beşinci şartını yerine getirmek üzere dünyanın dört bir yanından gelen Rahman’ın misafirlerinin ihtiyaç duyduğu sağlık, ayakta tedavi ve yemek hizmetlerinin yanı sıra her türlü hazırlığı yaptı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, hacı adaylarının Mina'dan Arafat'a kutsal mekanlardaki hareketini izledi ve hacı adaylarının Arafat’a gelişi sırasında trafiğin sorunsuz aktığını belirtti.

Hacı adayları bugün öğle ve ikindi namazlarını Nemire Mescidi'nde bir ezan ve iki kametle kılacak. Zira Arafat'ta Arefe günü öğle ve ikindi namazları birleştirilerek (cem-i takdim) kılınıyor.

Bugün gün batımıyla birlikte hacılar Müzdelife'ye doğru yola çıkacak ve burada akşam ve yatsı namazlarını kıldıktan sonra yarın, yani 10 Zilhicce şafağına kadar geceleyecekler.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

 

Şarku'l Avsat'ın haberlerine ulaşmak için tıklayın

DAHA FAZLA HABER OKU