Kate Winslet, Titanik'te DiCaprio'yu öpmenin neden "karmaşa" yarattığını anlattı

"Sanıldığı kadar iyi değil"

Titanik'te oynarken henüz 22 yaşında olan Winslet, 6 ay süren çekimleri "çile" diye nitelendirdirmişti (Paramount)

Oscarlı oyuncu Kate Winslet, Leonardo DiCaprio'yla birlikte rol aldığı gişe rekortmeni Titanik'in (Titanic) meşhur "Uçuyorum" sahnesiyle ilgili itiraflarda bulundu. 

"Tam bir romantik, değil mi?"

Winslet, geriye dönüp baktığında bu sahneyi çekerken "her şeyin söylendiği kadar iyi olmadığını" itiraf etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Rol aldığı filmlerin en meşhur sahnelerini Vanity Fair için izleyip yorumlayan 48 yaşındaki aktris, Titanik'te canlandırdığı Rose karakterinin DiCaprio'nun oynadığı Jack'i öptüğü sahnenin, hayranların sandığından çok daha karmaşık olduğunu söyledi.

Winslet, "Tanrım, tam bir romantik, değil mi? Dünyadaki her genç kızın Leonardo DiCaprio tarafından öpülmek istemesine şaşmamalı" diye espri yaparak ekledi:

Ama sanıldığı kadar iyi değil.

"Sürekli öpüşüyorduk"
 


HBO'nun The Regime dizisinin yıldızı, "Sürekli öpüşüyorduk" diyerek meşhur sahnenin çekimleri sırasında yaşananları anlattı:

Benim çok soluk bir makyajım vardı ve çekimler arasında ikimizin de makyajını kontrol etmem gerekiyordu. Ben her çekimden sonra karamelli çikolata emmiş gibi görünüyordum çünkü onun makyajı üzerimde leke bırakıyordu.

Kendi makyajının da ünlü aktörün yanaklarında leke bıraktığını anlatan Winslet, DiCaprio'nun "yüzünde bir parça eksikmiş" gibi göründüğünü söyledi ve ekledi: 

Tanrım, tam bir karmaşaydı.

Winslet sahneyi yeniden izlerken, gün batımı nedeniyle ışık sorunları yaşadıklarını anlattı. 

Nefes alamamış

Çekimlerin yapıldığı korkulukların makyaj ekibi için çok yüksek olduğunu söyleyen ödüllü oyuncu, sahneyi bir "kabus" diye tanımladı. 

Aktris ayrıca dizini sürekli korkuluklara çarptığını ve giydiği korse yüzünden nefes almakta zorlandığını da ekledi.

1997'de gösterime giren James Cameron imzalı film, tüm zamanların en çok hasılat yapan yapımlarından biri olmayı sürdürüyor.


Independent Türkçe, Vanity Fair, Variety

DAHA FAZLA HABER OKU