Yeni Yıldız Savaşları dizisi The Acolyte'ı izleyenler aynı hayal kırıklığını paylaşıyor

Kızgın bir izleyici "Ne inanılmaz bir hayal kırıklığı" dedi

The Acolyte'ın ilk bölümünü izleyenler aynı şeyden şikayetçi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

En son Yıldız Savaşları (Star Wars) spin-off dizisi 4 Haziran Salı günü yayımlanmaya başladı ve ilk iki bölümü Disney+'a eklendi.

Haksız yere kötülenen Gizli Tehlike'den (Phantom Menace, 1999) yaklaşık 100 yıl önce geçen dizi, bir dizi suçu araştırırken uğursuz güçleri keşfeden saygın bir Jedi Ustasının eski bir Padawan öğrencisiyle temasa geçmesini konu alıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Amandla Stenberg, Charlie Barnett, Dafne Keen ve Squid Game'den Lee Jung-ja yer alıyor ancak birçok kişi Carrie-Ann Moss'un dahil olması nedeniyle diziyi izlemek için heyecanlanmıştı.

*Buradan sonrası diziyle ilgili spoiler içerir, bizden söylemesi*

Ancak, The Acolyte'i izleyenler ilk bölüm başlayalı sadece 5 dakika olmuşken hayal kırıklığına uğradı.

Moss dizide, izleyicilerin dizi boyunca takip edeceği bir karakter olarak konumlandırılan Usta Indara diye tanıtıldı.

Ancak dizinin açılış sahnesinde Stenberg'in canlandırdığı suikastçı Mae'yle girdiği düello, Moss'un karakterinin ölümüyle sonuçlanıyor ve bu sürpriz izleyicilerde muazzam bir fikir ayrılığı yarattı.

Pek çok kişi Disney'i Moss'u işe alıp dizinin tanıtım materyallerinde ön plana çıkardığı için eleştirirken, Moss'un muhtemelen flashbackler aracılığıyla dizide görünmeye devam edeceğine dikkat çekildi.

Yine de Moss'un bu sezonda önemli bir oyuncu olmasını bekleyen pek çok kişi bu sürpriz karşısında hayal kırıklığına uğradı.

 

Carrie-Ann Moss

Carrie-Ann Moss, The Acolyte'ta (Disney+)​​​​​​​


Bir izleyici, “Yani... açık konuşayım... Carrie Ann Moss, The Acolyte'ın tanıtımlarında ve reklamlarında ÖNEMLİ bir şekilde yer alıyor ve dizinin ilk iki dakikasında öldü" diye yazarken, bir diğeri de şunları ekledi: 

Carrie Ann Moss'u ilk 5 dakika içinde öldürmediler, değil mi? Bundan daha fazla Trinity'ye ihtiyacım var.

Bir başka izleyici de X/Twitter'da, "Tüm bu heyecan ve beklenti ve Carrie Anne Moss 7 dakika içinde öldürülüyor?! Bu ne böyle. Ne inanılmaz bir hayal kırıklığı" derken, bir diğeri de şunları söyledi: 

Carrie-Anne Moss'un dizide oynaması bu kadar abartılmasına rağmen çok az ekran süresi olması beni *büyük* hayal kırıklığına uğrattı. Bu diziyi dört gözle beklememin en büyük nedeni oydu ve bu kadar çabuk VE bu kadar kolay öldürülmesi dev bir hayal kırıklığı oldu.

Diğerleriyse, The Acolyte'ın daha önceki Yıldız Savaşları dizilerinden daha beklenmedik bir şey olduğunu hemen ortaya koyduğu için bu an onları şevklendirdi. 

The Acolyte, Disney+'ta izlenebilir.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv

Independent Türkçe için çeviren: Çağatay Koparal

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU