Yılmaz Özdil’den AK Parti’den istifa edenlere: Siyasal İslam ne partidir, ne ideoloji, menfaat koalisyonudur

Yılmaz Özdil, bugünkü köşe yazısında “İstifa ederken hiç suratları kızarmadan ‘Eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz’ diyorlar” ifadelerini kullandı

Fotoğraf: Twitter

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, AK Parti’den istifa edenlere "Siyasal İslam denilen kavram, işte tam olarak budur. Ne partidir. Ne ideolojidir. Ne teolojidir. Menfaat koalisyonudur” diyerek seslendi.

Özdil, “İbretle İzliyoruz” başlığıyla yayımlanan yazısında bazı isimlerin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a övgü dolu cümlelerini hatırlatarak partiden istifa edenler için şu ifadeleri kullandı:

Şimdi istifa ederken hiç utanmadan “yanılmışız, rabbim affetsin, asil milletimizi kandıranlar utansın” diyorlar.

Şimdi istifa ederken hiç suratları kızarmadan “eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz” diyorlar.

Şimdi istifa ederken pişkin pişkin “bu iktidar milletin vergilerini yandaş firmalara vererek, devletin kasasını boşalttı, özel sektörün beş liraya maledeceği işleri 50 liraya maletmiş gibi göstererek 25 yıldır milletin parasını alıyorlar, iktidarın bakanları milletvekilleri belediye başkanları il başkanları kendi yakın akrabalarını, eşlerini, çocuklarını, kardeşlerini, yeğenlerini, ortaklarını birer birer devlet kurumlarına yerleştirdi, akrabalarını hak etmedikleri üst görevlere yerleştirdi, bunları gizli saklı değil, aleni ve pişkin pişkin yaptılar, ahtapot gibi şehirlerin üstüne çöktüler, akrabalarını zenginleştiriyorlar, bu iktidar kendisine mensup olmayan herkesi hain ilan ediyor, kendisi gibi düşünmeyen herkesi hain ilan ediyor” diyorlar.

Şimdi istifa ederken, aslında Akp'li olmanın haram olduğunu söylüyorlar, “ümmeti kendi tekellerine aldılar, siyasi kimliklerle fetva dağıttılar, böyle bir iktidarın mensubu olamam, yetim hakkı yiyemem, devlet malına el süremem, ahlaksızlıklara göz yumamam, devletin imkanlarıyla milletin sömürülmesine göz yumamam, kimsenin rızkıyla oynayamam, akşam evine ekmek götüremeyenlerin, bu yüzden intihar edenlerin ahını alamam” diyorlar.

Şimdi istifa ederken, “Allah karşısında maskeyle dolaşamam” diyorlar.

Şimdi istifa ederken “adalet” ayaklar altına alındı diyorlar, “hukuk ayaklar altına alındı, insan hakları ayaklar altına alındı, özgürlükler ayaklar altına alındı, adalet ve kalkınma partisi adalet'ten uzaklaştı” diyorlar, “bir tek kişinin ağzından çıkan cümleyle hukuk olmaz” diyorlar.

Şimdi “helal” kabul edilebilmek için Akp'den istifa etmek gerektiğini söylüyorlar, “zulme başkaldırıyoruz” diyorlar, “kula kulluk etmeyeceğiz” diyorlar, “sarayın yanında yeralmayacağız” diyorlar.

“İbretle izliyoruz” diyen Özdil, yazısını şöyle bitirdi:

Siyasal İslam denilen kavram, işte tam olarak budur.

Ne partidir.

Ne ideolojidir.

Ne teolojidir.

Menfaat koalisyonudur.


Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU