Gişede çakılan Marvel filmi, Netflix'te zirveye çıksa da alay konusu oldu

"Gerçekten de izlemeye çalıştığım en kötü filmlerden biri"

Madame Web, Netflix Türkiye'de gösterime girmedi (Netflix)

Sinemalarda gösterime girdiğinde yerden yere vurulan ve gişede çakılan Madame Web, Netflix izleyicisiyle buluştu. 

Örümcek Adam (The Spider-Man) spinoff'u, sağlık görevlisi Cassie Webb'in kaza geçirdikten sonra durugörü yeteneklerini geliştirmesini konu alıyor. 

Şubatta sinemalarda gösterime giren film, 80 milyon dolarlık yapım bütçesine karşılık dünya çapında yalnızca 100 milyon dolar hasılat elde edebilmişti. 

"Ne yazık ki şaşırmadım"

m3.jpg

Sinemacı bir aileden gelen Dakota Johnson, aktris Melanie Griffith ve aktör Don Johnson'ın kızı (Sony)


Başrolde yer alan Dakota Johnson, daha önce yaptığı açıklamada filmin aldığı kötü tepkilere değinmiş ve bu yorumlara şaşırmadığını şu sözlerle ifade etmişti: 

Ne yazık ki bu şekilde sonuçlanmasına şaşırmadım. Filmlerin çekilmesini sağlamak çok zor ve çekilen bu büyük filmlerde, ve hatta küçük filmlerde de olmaya başladı, beni asıl korkutan da bu. Kararlar komiteler tarafından alınıyor ve sanat komite tarafından yapıldığında iyi sonuç vermiyor.

Grinin Elli Tonu'yla (Fifty Shades of Grey) tanınan 34 yaşındaki oyuncu, sözlerine "Ama o filmi yapmak benim için kesinlikle bir deneyimdi" diye devam etmişti:

Daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştım. Muhtemelen bir daha asla böyle bir şey yapmayacağım çünkü o dünyada bir anlam ifade etmiyorum.

Filmde, Johnson'ın yanı sıra HBO'nun popüler dizisi Euphoria'yla bilinen oyuncu Sydney Sweeney, Isabela Merced, Emma Roberts, Adam Scott, Celeste O'Connor, Tahar Rahim, Mike Epps ve Zosia Mamet de rol alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sinemaları dolduramayan süper kahraman filmi, yayın platformunda gösterime girdikten sonra daha fazla izleyici kitlesine ulaşmayı başarmış görünüyor.

Madame Web, geçen çarşamba gösterime girmesinin ardından ABD'deki Netflix kullanıcıları tarafından en çok izlenen film oldu.

Türkiye sinemalarında 16 Şubat'ta vizyona giren Madame Web'i izleyen Netflix kullanıcıları, filmden bahsetmek için sosyal medyaya akın etti.

"Ancak yarısına gelebildim"

Bir kişi "Gerçekten de izlemeye çalıştığım en kötü filmlerden biri" diyerek ekledi:  

Bırakmak zorunda kalmadan önce ancak yarısına kadar gelebildim.

Başka bir izleyici de şöyle yazdı:

Bazı seçimler yapılmış... 27. dakikadayım. Senaryo kötü. O açılış sahnesi ve örümcek insanlar da neydi öyle?

Bir diğeri de filmle dalga geçerek şöyle dedi:

Sadece ne kadar kötü olduğunu görmek için izleyeceğim.
 

Independent Türkçe, DigitalSpy, Metro

DAHA FAZLA HABER OKU