Tom Cruise'un yapamadığını Jason Statham gerçekleştirebilir

Aksiyon yıldızı kariyerinin başarılı bir döneminde

2004 tarihli Tetikçinin Gecesi'nde (Collateral) Jason Statham da küçük bir kameoyla yer almıştı (Paramount)

Hızlı ve Öfkeli 10 (Fast X), Cehennem Melekleri 4 (Expend4bles) ve Meg 2: Çukur'la (Meg 2: The Trench) 2023'te başarı kazanan yıldız oyuncu, hız kesmeden yola devam ediyor. 

56 yaşındaki Jason Statham, Arıcı: Ölüm Kovanı'yla (The Beekeeper) bu yıl beyazperdede göründü. Gişedeki başarı ve eleştirmenlerin övgüsü üzerine devam filmi geliştirilmeye başlandı.

Britanyalı oyuncu, filmin yönetmeni David Ayer'la aksiyon dolu bir başka macera filmiyle daha 2025'te sinemalara gelmeye hazırlanıyor.

Chuck Dixon'ın aynı adı romanından uyarlanan "Levon's Trade" adlı aksiyon filminin senaryosunuysa Statham'ın Cehennem Melekleri serisinde birlikte çalıştığı Sylvester Stallone kaleme alıyor. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dixon'ın Levon serisinde 10 kitap olduğu göz önünde bulundurulursa bu film başarı kazanarak büyük bir seriye dönüşebilir.

Sinema sitesi Screen Rant, 61 yaşındaki Tom Cruise'un Jack Reacher serisiyle elde edemediği başarıyı Jason Statham'ın yakalayabileceğini öne sürüyor. 

Kahramanın adını taşıyan 2012 tarihli yapımla 2016'da vizyona giren ikinci film Jack Reacher: Asla Geri Dönme'nin (Jack Reacher: Never Go Back) 1970'lerin macera filmlerinin tadında olmasının hedeflendiğini savunan site, kitaptaki neredeyse 2 metrelik baş karakterle Tom Cruise'un arasında 30 santimetrelik boy farkı olduğunu vurguladı.

Jack Reacher kitaplarında anlatılan karanlık hikayelerin, film yaş sınırlamasına takılmasın diye sansürlenmesi de başarısızlık gerekçesi olarak gösterildi. 

Dixon'ın Levon serisindeki hikayeler yumuşatılmazsa Jason Statham'ın seyirciyi beraberinde sürükleyebileceği de haberde yer aldı. 

Asla Geri Dönme'nin yönetmeni Edward Zwick, filmin gişedeki kötü performansını önceki aylarda yorumlamıştı:

Sadece kendimi suçluyorum. Tom'u romancı Lee Child'ın kahramanını tanımladığı boyda olmadığı için kesinlikle suçlamıyorum. Tom birlikte üçüncü bir film yapmak için ararsa kesinlikle kabul edeceğim.

Kendini kirli polisler ve entrikacı siyasetçilerle dolu ölümcül bir komplonun ortasında bulan emekli askeri polis Jack Reacher'ı merkeze alan bir de dizi çekildi. Amazon Prime Video'da popüler olan dizinin başrolündeki Alan Ritchson, 1.91'lik boyu ve oyunculuğuyla beğeni topladı.


Independent Türkçe, Empire, Screen Rant

DAHA FAZLA HABER OKU