Tartışmaların odağındaki Drake medyaya bir ricada bulundu

Rapçinin son birkaç haftası sıkıntılı geçti

(AP)

Rapçi Drake, kendisi için tartışmalı geçen iki haftanın ardından medyaya bir ricada bulundu.

Kanadalı yıldız, Kendrick Lamar'la yaşadığı kavgayla son birkaç haftadır manşetlere çıkarken ikili birbirlerine karşı kişisel saldırılara girişmişti. Bunlardan birkaç gün sonra Drake'in evinin önünden geçen bir arabadan ateş açılmıştı.

7 Mayıs Salı günü bir güvenlik görevlisi göğsünden vurulmuş ve olay yerine varan polisler görevliyi bilinçsiz halde bulmuştu. 

Saat 02.00 sularında vurulan güvenlik görevlisinin mülkün dış kapılarının önünde durduğu düşünülüyor. Adam daha sonra ağır yaralı halde yerel bir hastaneye kaldırılmıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Polis, bir şüphelinin olay yerinden araçla kaçtığını açıklamıştı. Yetkililer Drake'in saldırı sırasında evde olup olmadığını doğrulayamamış fakat rapçinin ekibinin soruşturmada işbirliği yaptığını söylemişti.

Bundan birkaç gün sonraysa bir saldırgan Drake'in malikanesine girmeye çalışmış, birkaç saat sonra da konutun dışında başka bir davetsiz misafir görülmüştü. Güvenlik görevlileriyle tartışan ikinci saldırgan ciddi fakat hayati tehlike arz etmeyen yaralanmalarla hastaneye kaldırılmıştı.

Toronto Polis Teşkilatı 11 Mayıs Cumartesi günü, üçüncü bir davetsiz misafirin rapçinin mülkünden çıkarıldığını TMZ'ye söylemişti.

Drake, Kanada merkezli haber kuruluşu CP24'a hitaben Instagram'da yaptığı bir paylaşımda konutuna gösterilen çılgınca ilgiye atıfta bulundu.

Rapçi şöyle yazdı:

Evin üzerinde helikopter uçurma saatlerini konuşabilir miyiz çünkü ne yalan söyleyeyim, uyumaya çalışıyorum. Saat 15.00'ten sonraki herhangi bir zaman benim için harika olur.

İki rapçi arasındaki kavga sürerken Lamar'ın, rakibi Drake'i hedef aldığı bir diss parçasında (rapçilerin birbirlerini yerme amacıyla söylediği şarkılar -çn.) onun evini ifşa etmesinden birkaç gün sonra bu olaylar yaşanmıştı. Lamar sadece 36 saat içinde Drake hakkında bunun gibi üç diss şarkısı yapmıştı. 

Dünyanın en büyük rapçilerinden ikisi arasında yıllardır tırmanan rekabet, son haftalarda sürpriz parçalar nedeniyle yeniden alevlendi.

İki yıldız arasındaki kavga bir ay önce Lamar'ın First Person Shooter adlı şarkısında Kanadalı rapçi ve J. Cole'a sert çıkmasıyla başlamıştı.

Drake, Lamar'ı aile içi şiddetle suçlayan bir diss parçasıyla karşılık vermişti. Lamar da Drake'i suçlayarak gizlediği bir kız çocuğu olduğunu öne sürmüştü.

Humble'la tanınan rapçi, Not Like Us isimli bir başka şarkıdaysa Drake'i "tescilli pedofil" diye adlandırarak küçük yaştaki kadınlarla yaşadığı iddia edilen ilişkilere birden fazla kez gönderme yapmıştı.
 

Instagram
Drake, Instagram'dan medyaya bir ricada bulundu


Polis teşkilatının Entegre Silah ve Çete Görev Gücü'nden Paul Krawczyk, Drake'in evindeki silahlı saldırının arkasındaki nedenin hâlâ soruşturulduğunu belirtiyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news

Independent Türkçe için çeviren: Büşra Ağaç

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU