İzlenme oranları düşse de yüksek bütçeli dizi üçüncü kez zirvede

Film kategorisindeyse gerçek suç belgeseli gösterime girer girmez fırtına gibi

Dizinin 8 bölümden oluşan ilk sezonu için 160 milyon dolarlık bütçe ayrıldı (Netflix)

3 Cisim Problemi (3 Body Problem) Netflix'in en çok izlenen dizileri listesinde zirvedeki yerini bir hafta daha korumayı başardı. Ancak yayın devinin dizisi eski popülaritesini yitirmeye başlamış gibi görünüyor.

40 milyon kez izlendi

Game of Thrones'un yaratıcıları David Benioff ve D. B. Weiss'la Alexander Woo'nun bilimkurgu dizisi, bir numarada geçirdiği üçüncü haftasında 4,8 milyon kez izlendi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dizi, Netflix'teki ilk hafta sonunda 11 milyon izlenme sayısına ulaşmış ancak ikinci sırada yer alabilmişti. Bilimkurgu, gösterime girdiği günden bu yana toplamda yaklaşık 40 milyon kez izlendi. 

3 Cisim Problemi, bu izlenme oranlarıyla Netflix'in en popüler yapımları listesinin ortalarında yer alabiliyor.

Guy Ritchie'nin sevilen suç filminden uyarlanan The Gentlemen, geçen hafta olduğu gibi üçüncü sıradaki yerini korudu ancak izlenme oranı 3,7 milyona geriledi. 

Patricia Highsmith'in çok satan romanından uyarlanan mini dizi Ripley ise 2,5 milyon izlenmeyle 6. sırada yer alabildi.

Kilitler Açılıyor: Bir Hapishane Deneyi (Unlocked: A Jail Experiment) 3,9 milyon izlenmeyle ikinci, mini dizi Baby Reindeer da 2,6 milyon izlenmeyle 5. sırada yer aldı. İki dizi de listeye bu hafta giriş yaptı.

Gerçek suç belgeseli zirveye çıktı

Bu hafta dizilerden çok filmler izlendi ve gerçek suç belgeseli Jennifer Pan Ne Yaptı? (What Jennifer Did) 18 milyon izlenmeyle İngilizce filmler listesinde ilk sırada yer aldı.

10 Nisan'da gösterime giren çarpıcı belgesel, 8 Kasım 2010'da düzenlenen bir ev istilası sırasında yaşanan korkunç olayları anlatıyor. 

Canlı aksiyon ve animasyonu buluşturan Ağaçkakan Woody Yaz Kampında (Woody the Woodpecker Goes to Camp) ise 11,8 milyon izlenmeyle listeye iki numaradan giriş yaptı. 

Gillian Anderson, Billie Piper ve Rufus Sewell'ın başrollerde yer aldığı, gerçek olaylardan esinlenen Atlatma (Scoop) 8,5 milyon izlenmeyle üçüncü sıraya tırmandı.

Emekli bir suikastçının hikayesine odaklanan aksiyon filmi Avcının Kalbi (Heart of the Hunter), 3,1 milyon izlenmeyle listeyi 10 numarada tamamladı.


Independent Türkçe, Deadline, Variety

DAHA FAZLA HABER OKU