The Walking Dead'in yaratıcısından "animasyon" açıklaması

"Bir gün bunun gerçekleştiğini görmeyi çok isterim"

İlk kez 2010'da gösterime giren The Walking Dead 2 Emmy ödülü kazandığı 11 sezon boyunca 2022'ye kadar devam etti (AMC)

İşler çizgi roman yazarı Robert Kirkman'ın istediği gibi gitseydi, The Walking Dead hayranları onun kitaplarına sadık kalarak uyarlanmış bir animasyona kavuşacaktı. Ancak ComicBook.com'un aktardığına göre bu projenin hayata geçirilmesinde önemli bir engel var. 

Tek engel dizilerin muazzam başarısı

The Walking Dead'in genişletilmiş evreninin popülaritesi. 2010'daki prömiyerinden bu yana Andrew Lincoln'ın canlandırdığı Rick Grimes'ın zombi kıyameti karşısında ayakta kalma çabasıyla tüm dünyayı büyüledi.

Dizinin birden fazla spinoff'u ortaya çıktı ve Lincoln, şerif şapkasını astıktan yıllar sonra bile role geri döndü. Zombi kıyametinden sonrasını anlatan dizi, AMC için muazzam bir başarı oldu ve The Walking Dead'in yaratıcısı Kirkman'a göre kitapların gerçek bir uyarlamasının yapılmasını engelleyen de tam olarak bu.

Kirkman, çizgi roman serisi The Walking Dead Deluxe'ın 85. sayısındaki köşesinde, bir hayranının sorusuna yanıt verdi. 

"Mümkün olacağını sanmıyorum"

Kirkman, şöyle dedi: 

Bir gün bunun gerçekleştiğini görmeyi çok isterim ancak AMC'den hakları geri alana kadar bunun mümkün olacağını sanmıyorum.

Kanal kâr ettiği sürece, hakların Kirkman'a ne zaman geri döneceği tam olarak belli değil. Halihazırda ikinci sezon hazırlıkları süren iki spinoff var: Dead City ve Daryl Dixon. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

The Walking Dead: The Ones Who Live'in ilk sezonu da kısa süre önce sona erdi. Dizi, Rick'le Michonne'un yeniden bir araya gelmesini bekleyen pek çok kişi için tatmin edici bir hikaye sundu.

The Walking Dead'in halihazırda pek çok uyarlaması olsa da eleştirmenlere göre çizgi romanın animasyon olarak yeniden anlatılması hayranları tatmin edebilir.

Canlı aksiyon dizisi ne kadar sevilse de kitabı kelimesi kelimesine uyarlamadı. Dizide The Walking Dead'in en sevilen karakterlerinden Glenn'in ölümü gibi önemli anlar hayranları travmatize etti. 

Çizgi romandaki pek çok önemli sahne ve tasvir de bir kenara bırakıldı. Kirkman'ın çizgi romanındaki Rick, dizidekinden büyük ölçüde farklı bir karakter ve Vali'yle yüzleşmesinin hemen başında elini kaybediyor.

Andrea sadece çizgi romanın son sayılarına kadar hayatta kalmakla kalmıyor, aynı zamanda grubun değerli bir üyesi ve nihayetinde Rick'in eşi oluyor. Ayrıca çizgi romanda Carl değil Judith ölüyor. 

Televizyon yazarlarına göre çizgi romanı aslına sadık kalarak uyarlamak, bu anları geniş kitlelere ulaştırmanın bir yolu olabilir. 


Independent Türkçe, Collider, ComicBook.com

DAHA FAZLA HABER OKU