Mansur Yavaş'tan Altınok'un mal varlığına ilişkin yorum: 9 kardeşler, her kardeşe bu kadar mal varlığı kaldıysa tebrik ediyorum

Yavaş: Babamdan bana bir tane ahşap ev kaldı, bir de itibar zenginliği kaldı. Başka bir şey yok

Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ın konuğu oldu, Cumhur İttifakı'nın adayı Turgut Altınok'un mal varlığına ilişkin konuştu

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; rakibinin açıkladığı mal varlığına ilişkin şunları söyledi:

Turgut Altınok'un mal varlığını tam olarak açıklamadığı kanaatindeyim. Belediye başkanı olduktan sonra da servetinin de azalmadığı kanaatindeyim. 9 kardeşler. Her bir kardeşe bu kadar mal varlığı kaldıysa tebrik ediyorum. Babamdan bana bir tane ahşap ev kaldı, bir de itibar zenginliği kaldı. Başka bir şey yok.

Yavaş; anketlere ve ilçe belediyelerindeki oy oranına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

Yaptığımız simülasyona göre ilçe belediyelerinden daha fazla belediye kazanmazsak bu oy oranına rağmen biz azınlıkta kalıyoruz. 2014'te ben şehir merkezinde 80 bin oy öndeydim ama önde olmama rağmen 28 meclis üyesi çıkarttık. 2019'da seçimi kazandık. 148 meclis üyesinde sayımız 40 kişiydi toplam. Dolayısıyla bu temsilde bir adaletsizlik var. Meclis çoğunluğunu elde etmemiz ilçelere bağlı. Adaylarımız iyi. Şu anda gelen anketlere göre bir iki ilçedeki sonucu lehimize çevirebilirsek, bir ankette 1 puan aşağıda, bir ankette 1 puan üzerinde çıkıyor. Meclis üyeleri seçildiği zaman yaptığım çağrı var, büyükşehir beni seçti, ilçeler sizi seçti dedim ama bir ikisi hariç belediye başkanlarımız benim odamı görmediler daha. Partilerini ilçelerinden fazla seviyorlar.

"Benim önceliğim Ankara" diyen Yavaş sözlerini şöyle sürdürdü:

Seçmen diyor ki 'Ben sana bir görev verdim, işini yap. Başka şeylerle uğraşma' diyor. Bu felsefe bana da uyuyor. Ben Beypazarı'nda da belediye başkanlığı yaptığımda siyasi demeç vermedim. Sadece belediyeyi ilgilendiren durumlarda televizyona çıktım. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın da güncel konularda mutlaka görüşü vardır ama belediye başkanının görüşünü açıklaması toplumda kutuplaşmaya neden oluyor. Buna da benim hakkım yok. Sonuçta belediye başkanısınız, herkesin görüşüne saygı duymak zorundasınız. Fazla konuşursanız sizin gibi düşünmeyenler arasında kamplaşma oluyor, belediyeye bakışları farklı oluyor. 

 

Halk TV, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU