Mansur Yavaş’tan sahte DEM Parti afişleriyle ilgili açıklama: Bunu yapanları seçmene havale ediyoruz

Yavaş, “Allah’ın izniyle açık ara kazanacağız. Tabii, biz gördüklerimizi savcılığa vereceğiz, bu afişi yapanlar ve basanlar hakkında“ dedi

Fotoğraf: X / @mansuryavas06

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları için  Yenimahalle’deydi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Şentepe Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri'nin açılışını yapan Yavaş, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yavaş, AKP’nin ABB adayı Turgut Altınok’un malvarlığını açıklamasına ilişkin bir soruya “Yorumunu halk yapacak, benim değerlendirme gibi bir lüksüm yok. Ben bütün kamu idarecilerinin mal beyanlarını açıklaması gerektiğini söyledim sadece, olması gereken budur. Oldu, çok da zor değilmiş” ifadeleriyle yanıtladı. Gazetecinin, “Babadan, atadan” diye devam etmesi üzerine Yavaş, “Onların yorumunu yapmak bana düşmez, vatandaş değerlendirir” yanıtını verdi.

DEM Parti’ye ait olduğu ileri sürülen sahte “Mansur Yavaş’a destek” afişlerinin sorulması üzerine ise Yavaş, şunları kaydetti:

2014-2019 seçimlerinde hep bunlarla uğraştık. Seçimi kaybedeceklerini anlayınca böyle sahtekarlıklara başvuruyorlar. Çünkü halkın karşısına çıkıp onlardan oy isteyecek yüzü olmayanlar bu tür oyunlara başvuruyorlar. Bunu yapanları da Allah’a havale ediyoruz, seçmene havale ediyoruz. Bunlarla seçim falan kazanamazlar. Allah’ın izniyle açık ara kazanacağız. Tabii, biz gördüklerimizi savcılığa vereceğiz, bu afişi yapanlar ve basanlar hakkında.

Yavaş’ın iletişim ofisinden yapılan açıklamada da “AK Partili Bala Belediye Başkanı’nın DEM Parti ile anlaştıkları itirafının ardından Ankara’nın çeşitli yerlerine kimliği belirsiz kişilerce iftira afişleri asılmaya başlandı. Sahte afişler hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup vatandaşlarımızın da sahte afişlerin görüldüğü yerde polis karakollarına başvurmalarını ve teslim etmelerini rica ederiz” denildi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU