Özgür Özel: Önüme anketler geliyor keyifleniyorum, Bursa bizi bekliyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel; partisinin Bursa aday tanıtım toplantısında konuştu

Fotoğraf: Twitter

Özel; "Bursa'da büyük bir zaferin arifesindeyiz. Önüme ölçümler geliyor, anketlere, bakıyorum keyifleniyorum. Geliyoruz, kazanıyoruz. Bursa bizi bekliyor." dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Özgür Özel'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bursa artık CHP'yi hak ediyor"

CHP Lideri, Bursa'da iddialı olduklarını söyledi:

Artık yeter diyen bir Bursa’dayım. Bizim yönetmediğimiz kentlerde, ilçelerdeki insanların nasıl özlediklerini, çocuklarına üniversite tercihi yaparken yüzde 85 CHP’li belediyelerin yönettiği kentleri tercih ettiklerini biliyorum. Hafta sonu şehir içinde bir yere gidilirse CHP’nin yönettiği ilçelerin gezildiğini, oralarda pikniğe gidildiğini biliyorum  ve görüyorum ki Bursa, bütün Bursa, İnegöl’den Kestel’e bütün Bursa artık CHP’yi hak ediyor. İnanın Bursa’da bir büyük zaferin arifesindeyiz, gün sayıyoruz. Geçen sefer o yarım kalan hikayenin tamamlanması için, bu şarkının burada yarım kalmaması için Bursa sokaklarındaki heyecanı görüyorum. Önüme ölçümler geliyor, anketlere bakıyorum keyifleniyorum. Geliyoruz, kazanıyoruz. Bursa bizi bekliyor.

"Uğur Mumcu'ya, Türkan Saylan'a laf eden Alinur Aktaş"

Özel konuşmasında, AK Parti adayı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a da sert ifadelerle yüklendi:

Bursa’da Alinur Aktaş gibi cumhuriyetle çelişkisi olan, cumhuriyetin değerleriyle çatışan, hele hele ki Uğur Mumcu’nun ölümünden sonra Mumcu’ya laf edecek kadar, Türkan Saylan gibi bir kanaat önderine laf edecek kadar içi kinli, aklında fikrinde örümcek fikirler olan bir kişinin, Bursa’da yönetimde olduğu her gün, her dakika Bursa’ya yazıktır, bu da bizim ayıbımızdır. 31 Mart’ta halledeceğiz bu işi.  Sen 30 Ağustos zaferine, sen 29 Ekim’e, sen 23 Nisan’a dil uzatıyorsan sen tarafını seçmişsin. Sen işgal donanması yaklaştığında onun önüne kırmızı halıyı serenlerin peşindesin. Ben o donanmayı görünce “Geldikleri gibi gidecekler” diyenin partisinin genel başkanıyım. Bugün Sinan Ateş cinayetine taziye bile vermeyen partinin genel başkanı, kendi evlatlarının cenazesine gitmeyenler bugün dönmüşler CHP’ye laf ediyorlar. 81 il başkanıma 100 yıl önce kurucu kadroları memleketi işgalden kurtaranlar bu memleketin kuruluşunu örgütleyenler, sizden bugün 100 yıl sonra memleketi bir daha kurtarmanıız, Cumhuriyeti bir daha kurmanızı bekliyor Atatürk sizden bunu bekliyor dedim.

Bahçeli'ye seslendi

Özgür Özel; Bahçeli'nin bugünkü konuşmasına da yanıt verdi:

Devlet Bahçeli çıkmış bugün, Özgür Bey’in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü, kendisi ruh mu çağırmış da Atatürkle görüşmüş diyor. Sayın Bahçeli kim ruhla besleniyor, -fikri günde 180 derece değişiyor bilmem. Dün övdüklerine bugün küfür etmenin, dün tükürdüğü suratı bugün öpmenin, dün ak dediğine bugün kara demenin neyin nesi olduğunu ben bilmem. Onu seninle senin zihninle başbaşa bırakıyorum ama bilmen gereken bir şey var. Atatürk öldü diyorsan, bu Atatürk’e husumet duyanlara keşke Yunan kazansaydı diyenlere koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü.

İstanbul Sözleşmesi vurgusu

Özel ayrıca, artan kadın cinayetlerine de dikkat çekti:
 

Kadın cinayetleri bu ülkenin en büyük utancıdır. Sadece bir yılda düşüş kaydetmiştir, o da İstanbul Sözleşmesinin yürürlüğe girdiği yıldır. Neyi doğru yaptılar diye bana sorsanız, o da buydu. HÜDA Par ile ittifakın ön şartı olduğu için ve onların bir avuç oyuna tamah ettikleri için bir gün İstanbul Sözleşmesi'nden çıktı. Dün 8 kadın hayatını kaybetti, o kadınların kanı İstanbul Sözleşmesi'nden çıkanın elindedir.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU