Yavaş: Bizim derdimiz Ankara'da darda kim varsa hızır gibi yanında olmak

"Seçildiğimiz an rozetimiz çıkar. Oy versin, vermesin herkesin iradesine saygı duyacağız"

Fotoğraf: AA

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Tüm Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) ve Ankara Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası (ÖHO) üyeleriyle bir araya geldi.

ABB'den yapılan açıklamaya göre Yavaş, belediyenin, doğumdan ölüme kadar vatandaşın her türlü ihtiyacında yanında olması gereken bir kurum olduğunu belirten Yavaş, "Bizim derdimiz Ankara'da darda kim varsa hızır gibi yanında olmak" dedi.

ABB olarak hayata geçirdikleri destek projelerini anlatan Yavaş, 2019 seçimleri öncesi verdikleri sözleri tuttuklarını belirterek, "Türkiye'de emsali görülmeyen şekilde destekte bulunuyoruz. O destek alan ailelerin çocukları da diğer yaşıtları gibi aynı şartlarda hayata başlasın istiyoruz. Belediyenin reklamını yapmadan destek alan ailelerin istediklerini esnaftan alabilmesini sağlıyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Ayrım yapmadan çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Yavaş, "Seçildiğimiz an rozetimiz çıkar. Bugüne kadar kimseye partizanlık yapmadık. Kimseyi ayırmadık. Seçim bittiğinde yine öyle olacak. Oy versin, vermesin herkesin iradesine saygı duyacağız" şeklinde konuştu.

Yavaş, "Elbette ki problemlerinizi hep birlikte çözeceğiz. Elbette ki destek olacağız. Sizler için en iyisi neyse belediyeye de en az zarar veren neyse ona hep birlikte karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU