İmamoğlu'ndan Kurum'a davetiye yanıtı: Bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım, utanır mı bilmem

Kurum’a tepki gösteren İmamoğlu, “Yazıyorum bakın buraya. Fatih Belediyesi'ne suç atıp kaçar bu” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri İçme Suyu Yatırımları açılışı ve halk buluşmasında konuştu. 

"Ben dün Altyapı ve Ulaştırma Bakanımızla beraberdim. İmamoğlu'na herhangi bir davet yapılmamış.” diyen Murat Kurum'a yanıt veren İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ın davet mailini ekranda göstererek,"İBB Başkanı'dır başımızın üstünde yeri var, en güzel şekilde ağırlarız. Bizim örf ve adetlerimize yakışan bir şey mi bu? Fatih Belediye Başkanı'nın maili, bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım, utanır mı bilmem" diye konuştu.

İmamoğlu şöyle devam etti: 

Cuma günü Sancaktepe'de 'Bu zamana kadar hiç davet edilmemiştim. İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı için davet geldi, çok teşekkür ederim. Bu davete katılacağım' dedim. Ertesi gün ses acemi adaydan çıktı. Acemi aday dedi ki, büyük bir şey yakalamış gibi 'Hayır, Ulaştırma Bakanı'na sordum İmamoğlu davet edilmedi' dedi. Sevindi ya! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İstanbul'da bir açılışa davet edilmemesine sevinen biri olur mu ya. İş burada bitmedi. Ekranlara bir görüntü gelecek, bu bana gelen davet maili... Kimden geliyor davet? Açılışın olduğu yerin ilçe Belediye Başkanı sayın Ergün Turan'dan. Nereye geliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı protokolüne geliyor. Yani benim protokolüme 27 Şubat'ta gelmiş. Şimdi benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem. Hiç sanmam. Bu maili gördü ya şimdi bak nasıl kıvırmaya başlayacak. Aslında öyleydi de böyleydi. Yazıyorum bakın buraya. Fatih Belediyesi'ne suç atıp kaçar bu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU