Popüler Netflix filmiyle ilgili yorumu, Elon Musk'ı alay konusu yaptı

Tesla'nın kurucusunun "yanlışlığa" dikkat çekmesi üzerine bir izleyici "Bu adam filmi izlememiş" dedi

(AFP)

Netflix kullanıcıları, Elon Musk'ın yeni film Dünyayı Ardında Bırak'taki (Leave the World Behind) arabalarıyla ilgili bir sahneye itiraz etmesinin ardından Tesla'nın kurucusuyla alay ediyor.

Mr. Robot'un yaratıcısı Sam Esmail'in uzun soluklu, kıyamet sonrası gerilim filmi, 8 Aralık Cuma günü yayın platformunda gösterime girmesiyle beraber Netlix'in en çok izlenenler listesinde zirveye oturdu.

Rumaan Alam'ın 2020 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan ve yapımcılığını Barack ve Michelle Obama'nın üstlendiği Dünyayı Ardında Bırak, teknolojik altyapının çökmeye başlamasıyla dağılan bir toplumu konu alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Görünüşe göre filmi izlemekten kaçınanlardan biri de Netflix'in paylaştığı bir videoya yanıt vererek filmin olay örgüsündeki bir yanlışlık olduğuna inandığı bir şeye dikkat çeken Musk.

Filmde Julia Roberts ve Ethan Hawke'un canlandırdığı evli bir çift, sürücüsüz Teslalar tarafından kovalanıyor. Sonunda birbirlerine çarparak yolda muazzam bir zincirleme kazaya neden oluyorlar.

Bu sahneye yanıt veren Musk, X/Twitter'da şöyle yazdı:

Dünya tamamen Mad Max'e dönüşse ve benzin kalmasa bile Teslalar güneş panellerinden şarj olabilir!

Tesla'nın kurucusu, otomobillerin elektriğin olmadığı bir kıyamet durumunda da hayatta kalabileceğinin altını çizmeye çalışıyordu fakat belli ki filmi izlememiş. Dünyayı Ardında Bırak'te Teslalar gayet düzgün çalışabiliyor; sadece görünüşe göre başkalarını kovalamak üzere hacklenmişler.

Bir izleyici "Bu adam filmi izlememiş" diye yazarken, bir diğeri de şöyle belirtti:

Elon filmi tekrar izlemeli.

Bir başka Netflix abonesiyse "Dünyayı Ardında Bırak'ın en iyi yanı Elon'u tetiklemesi" dedi.

Senarist-yönetmen Esmail de Musk'ın gönderisini paylaşarak şöyle yazdı:

Filmim DÜNYAYI ARDINDA BIRAK halen Netflix'te yayında.

 

Dünyayı Ardında Bırak
Elon Musk, Dünyayı Ardında Bırak'taki bir Tesla sahnesi yüzünden "tetiklendi"


Film, Netflix'in en çok izlenenler listesinde Noel komedisi Şimdi İşler Karıştı'yı (Family Switch) geride bıraktı. Netflix listelerinde Dünyayı Ardında Bırak'ı takip eden filmler arasında vücut değiştirme konulu komedi Şimdi İşler Karıştı da yer alıyor.

Önceki haftalarda gösterime giren Şimdi İşler Karıştı, "ensest" bir öpüşmeyi merkezine alan bir esprisi nedeniyle izleyiciler arasında bir miktar tartışmaya yol açmıştı.

Dünyayı Ardında Bırak ve Şimdi İşler Karıştı halen Netflix'te yayında.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news

Independent Türkçe için çeviren: Büşra Ağaç

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU