Uçakta gaz çıkaran köpeğin yanına oturan çifte binlerce lira tazminat ödendi

Yolcu, "normal ve kabul edilebilir" olmadığını iddia ettikleri bu duruma karşı çıktı

Temsili (Reuters)

"Homurdanan, yellenen" bir köpekle aynı uçağı paylaşan bir çifte, yaşadıkları deneyimin ardından havayolu şirketi tarafından binlerce Yeni Zelanda doları tazminat teklif edildi.

Gill ve Warren Press önceki haftalarda Avrupa'dan Yeni Zelanda'ya uzanan yolculuklarının ilk ayağında Singapur Havayolları'yla Paris'ten Singapur'a 13 saatlik bir uçuştaydı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Premium ekonomi koltukları için ekstra ücret ödeyen çift, kendilerini yolculuğu huzursuz kılan duygusal destek köpeği olan bir yolcunun yanında buldu. Gill Press o sırada "bir ses duyduğunu, bunun ağır bir homurtu olduğunu" ve tüm uçuş boyunca bu hayvanın yanında oturmak istemediğini söyledi.

Ancak Gill, kabin ekibinden birine yer değiştirip değiştiremeyeceklerini sorduğunda, sadece ekonomi sınıfının arka tarafında boş koltuklar olduğu yanıtını aldı. Çift, oldukları yerde kaldı ancak Warren Press'in ayak boşluğunu işgal eden köpeğin "yellenmesi" nedeniyle yolculuğun yarısına doğru kokunun dayanılmaz hale geldiğini iddia etti.

Gill, sahibi "köpeği koridora çıkaramıyordu çünkü kabin ekibi servis masalarını geçiremiyordu, bu yüzden köpeğin daha fazla yaklaşması gerekiyordu, bu da köpeğin başının kocamın ayaklarının altında olması anlamına geliyordu" dedi.

Kocam şort giyiyordu ve köpeğin salyası bacağına akıyordu.

Birden fazla şikayet ve para iadesi talebinin ardından Singapur Havayolları 200 NZ$ (yaklaşık 3 bin 200 TL) değerinde bir seyahat çeki teklif etti. Gill bunun kabul edilemez olduğunu çünkü çiftin "ödedikleri paranın karşılığını alamadıklarını" savundu.

Havayolu sonrasında çifte ulaştı ve "iyi niyet göstergesi olarak" her biri 982,50 NZ$ (yaklaşık 15 bin 750 TL) tutan uçuş sınıfı farkını geri ödeyeceklerini söyledi.

Çift ayrıca daha önce hediye edilen seyahat kuponlarını da saklayabilecek.

Stuff'a konuşan Gill, parayı Yeni Zelanda'daki bir rehber köpek yardım kuruluşuna bağışlamayı planladıklarını söyledi.

Sonuçta mesele para değildi.

Bu mücadele daha çok ilkeler ve gerçekten normal ve kabul edilebilir olmayan şeylerin normalleştirilmesiyle ilgiliydi.

The Independent yorum için Singapur Havayolları'yla temasa geçti ancak henüz yanıt alamadı.

Havayolu şirketi daha önce şu açıklamayı yaptı:

Singapur Havayolları, uçağa binmeden önce bir yardımcı köpeğin yanında oturabilecek müşterileri bilgilendirmek için çaba gösteriyor.

Bu olayda bunun gerçekleşmemiş olmasından dolayı içtenlikle özür diliyoruz ve bu hatanın gelecekte gerçekleşmemesini sağlamak için havalimanı ekiplerimizle birlikte çalışacağız.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/travel

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU