Kılıçdaroğlu: Seçim sonucunun ahlaki meşruiyeti yoktur

CHP lideri, Halktv.com.tr’den Fikret Bila’ya konuştu

Fotoğraf: CHP

Gazeteci Fikret Bila, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından açıklamalarını Halk TV’deki köşesinden paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun “İktidarın ahlaki meşruiyeti yoktur” değerlendirmesini yaptığını kaydeden Bila şunları aktardı:

Kılıçdaroğlu, dünkü görüşmemizde yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ağır bir dille eleştirerek, “İktidar seçim kampanyasını, yalana, iftiralara, montaj kasetlere dayandırarak yürüttü. Halka yalan söyledi. Halkına yalan söyleyen biri cumhurbaşkanı olabilir mi? İktidarın ve seçim kampanyasının bu yönüyle sorgulanması gerekir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, seçim sonucunu nasıl değerlendirdiğine ilişkin sorumu yanıtlarken, “Siyasette abartı olur ama yalana, dolana, sahteciliğe, iftiraya yer yoktur” dedi ve şöyle devam etti:

Seçim kampanyası boyunca benim hakkımda yalan söylediler. İftiralar attılar. Sahte videolarla kampanya yürüttüler. Ve bu videoların sahte olduğunu, montaj olduğunu itiraf ettiler. Yüksek Seçim Kurulu seçim sonucunu onayladı ama bu sonucun ahlaki meşruiyeti yoktur. Ayrıca kimlere oy kullandırıldığını da gördük. İthal seçmen yarattılar. Türkçe bilmeyen yabancıların oy kullandığını gördük. Bu da ahlaki açıdan sorgulanmalıdır. Seçimin ahlaki meşruiyet açısından hukukçular da ilahiyatçılar da tartışmalıdır.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

 

HalkTV.com.tr

DAHA FAZLA HABER OKU