Johnny Depp'in kızı, skandal yaratan dizideki rolü için hangi ünlüden ilham aldığını açıkladı

Cannes Film Festivali'nde tepki alan dizideki karakter, Britney Spears'a benzetilmişti

Lily-Rose Depp, Johnny Depp ve 50 yaşındaki Fransız aktris Vanessa Paradis'in kızı (AP)

Euphoria'nın yaratıcısı Sam Levinson'ın yeni dizisi The Idol, daha yayımlanmaya başlamadan adından söz ettirmeye devam ediyor. Dünya promiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan dizi, içerdiği çıplak sahneler nedeniyle tepki çekerek 5 dakika ayakta alkışlanmış ve "HBO için bile fazla cesur" diye nitelendirilmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sam Levinson ve The Weeknd adıyla tanınan ünlü şarkıcı Abel Tesfaye tarafından yaratılan dizi, tarikat liderinin pençesine düşen sorunlu pop yıldızını konu alıyor. Johnny Depp'in kızı Lily-Rose Depp, pop yıldızını canlandırırken tarikat lideri rolündeyse Abel Tesfaye izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Britney Spears'a benzetildi

Lily-Rose Depp'in canlandırdığı karakter, çalkantılı hayatıyla gündem yaratan ünlü şarkıcı Britney Spears'a benzetilmişti. Extra'dan Rachel Lindsay, Lily-Rose Depp'le bu benzetmeyi konuştu ve hiç beklemediği bir cevap aldı.

Pop şarkıcısının Britney'ye benzeyip benzemediği sorulduğunda, Depp kesin bir dille "Hayır" yanıtını verdi ve sözlerine şöyle devam etti:

Belirli bir kişiye dayanmıyor. Kesinlikle başka birinin hikayesini anlatmaya çalışmıyoruz ve kesinlikle kendimize ait bir hikaye yaratıyoruz. 

Bu rol için ilham aldığı pek çok farklı insan olduğunu söyleyen Depp, sözlerini "Bazıları pop yıldızıydı, bazıları değildi" diyerek sürdürdü.

İlham kaynağı Sharon Stone

Ardından 24 yaşındaki oyuncu, Sharon Stone ve Gene Tierney'den esinlendiğini itiraf etti.

Jocelyn'in aynı anda hem günümüzün modern pop kraliçesi hem de kendi dünyası ve kendi zamanında var olan biri gibi hissetmesini istedim.

Sonra da Hollywood ikonlarına baktığını söyleyen Depp, Gene Tierney ve Sharon Stone gibi aktrislerden ilham aldığını ekledi.

Dizinin çıplak sahneler nedeniyle eleştirilmesiyle ilgili de konuşan Depp, şu ifadeleri kullandı:

Bu kurgusal bir karakter ve kurgusal bir hikaye... Bence tüm sahnelerin cüretkarlığı karakterin çiğliğine katkıda bulunan bir şeydi. Ayrıca karakteri elimden geldiğince keşfetme arzumu da artırdı.


Independent Türkçe, Daily Mail, Extra

DAHA FAZLA HABER OKU