The Last of Us'ın setinde "Z ile başlayan kelime" yasakmış

Dizinin görüntü yönetmeni, "Sette Z kelimesini söylememize izin verilmiyor" dedi

Bella Ramsey ve Pedro Pascal The Last of Us'ta (HBO)

Bir zombi dizisiyle farkını göstermek için büyük çaba sarf eden The Last of Us, ekibinin "sette Z kelimesini" kullanmasını yasaklayacak kadar ileri gitti.

HBO Max'in, popüler video oyunundan uyarladığı dizide Pedro Pascal ve Bella Ramsey, salgın sonrası ABD'de hayatta kalan iki kişiyi canlandırıyor. Karakterler, ülkenin bir ucundan diğer ucuna doğru, hayati tehlike arz eden bir yolculuğa çıkıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İkili yol boyunca, kalan nüfusun bir alt kümesini temsil eden, vücutları mantarlar tarafından ele geçirilmiş "Enfektelerle" karşılaşıyor.

Bazen "tıkırdayan" ve "şişkin" diye de adlandırılan Enfekteler zombi gibi görünse de hem hayranlar hem de ekip zombi imasında bulunarak hata etmiş olur.

Dizinin görüntü yönetmeni Eben Bolter kısa süre önce The Credits'e verdiği röportajda "Sette Z kelimesini söylememize izin verilmiyordu" dedi.

Yasaklanmış bir kelime gibiydi. Onlar Enfekte'ydi. Biz bir zombi dizisi değildik.

Elbette gerilim yaratma ve aniden korkutma unsurları var ama dizi aslında karakterlerimizle ilgili; Enfekteler de başa çıkmaları gereken bir engel.

Dizinin ocaktaki prömiyerinden bu yana, asıl video oyununa aşina olmayan pek çok izleyici diziyi yanlışlıkla bir "zombi dizisi" olarak nitelendirdi.
 

The Last of Us
Bella Ramsey ve Pedro Pascal The Last of Us'ta (HBO)​​​​​​​


Daha geçen ay muhafazakar yorumcu Ben Shapiro, hayranların en sevdiği üçüncü bölümde "zombi yok" ve "gerçek bir tehdit yok" diye şikayet edince alay konusu olmuştu.

Bolter, "The Last of Us'ın olmadığı pek çok şey var" diye ekledi.

Klişe bir zombi filmi değil, herkesin yakın çekiminin mükemmel olduğu Hollywood arka plan aydınlatması değil.

Bu organik bir sinematik doğallık dünyası ve ben bunu hissedebiliyorum.

The Last of Us'ın pazar günü yayımlanan yeni bölümleri Türkiye'de BluTv'den izlenebilir.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU