Kılıçdaroğlu halka seslendi: Onlara göre senin kader planında molozlar var

CHP lideri Kılıçdaroğlu "Bu ülke için asrın felaketi tek adam rejimidir, Erdoğan'dır" diye konuştu

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

"Bu ülke için asrın felaketi Erdoğan'dır"

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

Acım tarifsiz, deprem bölgesini karış karış gezdim.. Gördüklerimi unutamıyorum. Gecelerdir uyumak mümkün değil, dehşet içindeyim.   

Enkaz altında kalan sevdiklerinin sesini duyan çaresiz kalan kadınların feryadını dinledim. Devlet nerede diye haykıranları gördüm, her gittiğim bölgede. Bunlar kulaklarımdan silemiyorum. Tedbirsizlik, sorumsuzluk, rüşvet her türlü sorumsuzluktan kaçma. Açıkça söylüyorum, vatandaşlarımızın kanı bu iktidarın elindedir. Sorumlusu tek adam rejimidir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Asla koordine olamadılar. İnsanlarımız ölürken onlar nasıl bu işi siyaset üssüne taşırız diye özel çaba harcadılar. Nasıl bir korkaklıktır kendi askerinden korkmak. Asker bu konuda deneyimlidir. İlk 12 saat içerisinde işleri çözecek kapasiteye sahip ama askeri beklettiler. Zaten olmayan akli melekelerini kaybettiler. Tüm koordine sosyal medyaydı. Sosyal medyaya yasak getirdiler, ağırlaştırdılar. Soru soran gençler, gazetecileri, bilim insanlarını gözaltına aldılar. Haber kanallarına sorumluluğu hafifletme talimatı verdiler. Vatandaşlarımızın önünden mikrofonları çektiler. Halkım onlara göre senin kader planında molozlar var. 

Bu ülke için asrın felaketi tek adam rejimidir, Erdoğan'dır. Art arda felaketler yaşadık. Beceriksizliği ile bir önceki felaketi arar oldu. Asrın ihanetidir, asrın iş bilmezliğidir, asrın beceriksizliğidir.

Vefat edenlerin sayısının 30 bini geçtiğini hatırlatan CHP lideri, "Ama bir kişi istifa etmedi. Nasıl bir koltuk merakıdır, nasıl bir rant anlayışıdır. Rüşvet ve yandaş politikaların affı olmaz. Halkıma söz veriyorum asla yakalarını bırakmayacağım ve hesabını soracağım" dedi.

"YSK darbe talebinde bulunmuş olur"

Seçimlerin ertelenmesi tartışmasına değinen Kılıçdaroğlu "Seçimler zamanında olacak" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Seçim savaş dışında ertelenemez. Bunu YSK talep ederse, demokrasiye darbe talebinde bulunmuş olur. 

 Biz bunu böyle okuyacağız. Kendilerine şimdiden ifade edeyim. Erdoğan 'Bana bir yıl daha verin' mesajıyla ortada. Erdoğan, bu ülke sana tam 20 yıl verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU