Prens Harry, The Crown'ı doğruluk kontrolü yaparak izlediğini açıkladı

Sussex Dükü, otobiyografik kitabının yayımlandığı gece Stephen Colbert'ın konuğu oldu

(CBS)

Prens Harry, Britanya Kraliyet Ailesi hakkındaki kurgusal dizinin doğruluğunu kontrol etmekle ilgili espri yaparken The Crown'ı izlediğini açıkladı.

Sussex Dükü, 10 Ocak'ta The Late Show'da Stephen Colbert'le yaptığı röportaj sırasında yeni otobiyografik kitabı Spare'i (Yedek) tanıtırken Netflix dizisi hakkında konuştu. Televizyon sunucusu sohbet sırasında, eşi Meghan Markle'la 4 yaşında Archie adlı oğlu ve bir yaşında Lilibet adlı kızı olan Harry'ye son zamanlarda herhangi bir dizinin "bölümlerini art arda izleyip izlemediğini" sordu.

Harry, "Evet" diye cevap verdikten sonra Colbert "The Crown'ı izleyip izlemediğini" sordu ve dizi çoğunlukla Prens'in ölen büyükannesi Kraliçe II. Elizabeth'e dayandığı için "bir kısmını izlemiş olması gerektiği" esprisini yaptı. Harry bu söze güldükten sonra diziyi izlediğini doğruladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Harry, "Evet, The Crown'ın bir kısmını izledim" deyince Colbert, yapımın son sezonlarını izleyip izlemediğini sordu. Bunun üzerine Harry, "hem eskileri hem daha yeni bölümleri" diye yanıt verdi.

Colbert'in Harry'ye diziyi izlerken hiç "doğruluk kontrolü" yapıp yapmadığını sormasıyla dük, not alma taklidi yaptı.

İkili gülüştükten sonra Harry, Britanya Kraliyet Ailesi'nin ve tarihi olayların kurgusal dramatizasyonu diye tanımlanan diziye doğruluk kontrolü yaptığını onayladı. Ardından Harry bu fırsatı, kitabı Spare'e ve tarihin "doğru" yansıtılmasının önemine atıfta bulunarak kullandı.


Harry, otobiyografik kitabının Colbert'in elindeki baskısını göstererek şöyle ekledi:

Evet, aslında kontrol ediyorum. Bu arada, tarihin doğru aktarılmasının çok önemli olmasının bir başka nedeni de bu.

Dük, Colbert'le Spare'in yayımlandığı gece yaptığı röportajın başka bir yerinde, anı kitabı çıkmadan önce basına sızan bölümler hakkında konuştu. Harry, Britanya basını kitabını desteklemese de, hikayeyi kendi açısından anlatmasının önemli olduğunu ifade etti.

Harry, "Bu, hikayenin diğer yüzü. 38 yıl sonra" dedi:

Onlar, hikayeyi kendi taraflarından anlattı. Bu da hikayenin öbür yüzü. Burada belki de insanları rahatsız eden ve korkutan çok şey var.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU