HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan "cumhurbaşkanı adaylığı ve ittifaklar" ile ilgili açıklama: Bizde istişaresiz hiç bir karar alınmaz

Yapıcıoğlu, “Biz en doğru karara varabilmek için Rabbimizin de yardımı dileyerek, arkadaşlarımızdan fikir alarak, görüş olarak bunu değerlendirip bir karar oluşturacağız" dedi

Fotoğraf: HÜDA PAR

Avrupa temaslarına devam eden HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Avusturya’nın Innsbruck kentinde Türkiye vatandaşı gurbetçilerle bir araya geldi. 

Toplantıda ittifaklar ve seçimlere dair sorulan bir soruyu yanıtlayan Yapıcıoğlu, partilerinin istişaresiz karar almadığını belirterek hem tabanına hem de tüm seçmenlere şu mesajı verdi:

Zamanı geldiğinde, kararlar olgunlaştığında biz o kararları paylaşırız. Siz de duyarsınız, herkeste duyar. Bir de ben özellikle de HÜDA PAR’a gönül vermiş olan kardeşlerime şunu söyleyeyim; biz bu seçimlerle ilgili çok geniş istişarelerde bulunduk. Binlerce kardeşimize seçimler,ittifaklar ve Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili sorular sorduk, sizce ne olmalı diye. Çok geniş istişarelerde bulunduk.Bu istişareler sonucunda akan bilgiler değerlendirdi, değerlendiriliyor. Elbette,o fikri sorduğumuz arkadaşlarımızın içerisinde birbirine taban tabana zıt görüş beyan edenler oluyor. Mesela birileri dedi ki, mutlaka bir cumhurbaşkanı adayı çıkaralım. Birileri dedi ki, bizim cumhurbaşkanı adayı çıkarmamızın çok manası yok. Biz mevcut adaylar içerisinde birisini destekleyelim. Birisi dedi ki, biz seçimlere tek başımıza girelim. Birileri dedi ki, hayır biz bir ittifak içerisinde olalım. Baraj var, şu var, bu var. Bizim bu dönemde parlamentoda temsil edilmemiz daha önemli. Şimdi ikisini aynı anda yapamazsınız.

Yapıcıoğlu, “Biz en doğru karara varabilmek için Rabbimizin de yardımı dileyerek, arkadaşlarımızdan fikir alarak, görüş olarak bunu değerlendirip bir karar oluşturacağız. Karar oluşturduktan sonra fikrini aldığımız her arkadaşın bire bir dediğinin olması mümkün değil. Biz de kardeşlerimize şunu söylüyoruz. Sizin kendinize ayrı düşünceniz neyse onu olduğu gibi söyleyin ve kendi düşüncenizi, kendi fikrinizi, sonuna kadar savunun. Ama karar ortaya çıktıktan sonra artık o, sadece o yönde karar vermiş olan kişilerin değil, tam tersi istikamette görüş açıklayan kardeşlerimizin de kararıdır. Bu karar artık herkesindir.Bizim bu bilinçlehareket etmemiz lazım. Şunu unutmayın, hiçbir konuda, hiçbir zaman, hiçbir kardeşimiz mevkii ne olursa olsuntek başına karar almaz. Bizde istişaresiz hiç bir karar alınmaz. Her kardeşimiz müsterih olsun. Biz istişare ile karar alıyoruz ve en doğru karara varabilmek için azami derecede gayret sarf ediyoruz" dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU