Güç Yüzükleri izleyicileri, Mordor'un açıklanışını "uyduruk" buldu

Sinirli bir hayran, "Kimsenin hecelemesi gerekmiyordu" diye yazdı

(Amazon Prime Video)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri (Lord of the Rings: The Rings of Power) izleyicileri son bölümde bir yerin açıklanması konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.

Amazon Prime Video'nun yüksek bütçeli dizisinin 7. bölümünde, karakterler bir önceki aksiyon dolu gezilerinin sonrasında görüldü.

Bölümün kapanış anlarında izleyiciler, Adar'ın patlamanın ardından Hüküm Dağı'nı (Mount Doom) izlediğini ve takipçilerine buranın yeni evleri olduğunu söylediğini gördü.

Köylülerden biri "Güney Toprakları'nın Lordu Adar'a selam olsun" diye tezahürat yapmaya başladığında Adar, Güney Toprakları'nın artık olmadığına dikkat çekiyor ve köylü yeni evlerine ne demeleri gerektiğini sorduğunda Adar, Hüküm Dağı'na bakıyor.

Bu kısımda ekranda "Güney Toprakları" yazısı görünüyor ve ardından yanarak yerini "Mordor"a bırakıyor.

Mordor, yalnızca Peter Jackson'ın üçlemesini izlemiş olan sıradan Yüzüklerin Efendisi hayranları tarafından da bilinebilecek bir yer; Frodo (Elijah Wood) üç film boyunca oraya seyahat ediyor.

Hayranlar Mordor'un diziye girişi için heyecanlanırken, bazıları da epey tembelce açıklandığını hissetti. Diğerleriyse buranın artık Mordor olduğunu hiç kuşkusuz bilecek izleyicilerin zekasını hafife aldığını düşündü.
 

Mordor
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nde "Mordor"un açıklanışı (Amazon Prime Video)


Bir hayran "'Güney Toprakları'ndan 'Mordor'a dönüşen metne patladım" diye yazdı ve ekledi:

Hadi ama! Sanki şimdi kasten uyduruk ve salakça davranıyorlar.

Başka bir izleyici de şunları ekledi:

Mordor yazısının gösterilişi şimdiye kadar izlediğim en kötü televizyon sahnelerinden biriydi. Hepimiz biliyorduk. Kimsenin hecelemesi gerekmiyordu. Olağanüstü derecede b*ktan.

"Güç Yüzükleri'nin Mordor'u metinde çarpıcı bir değişiklikle 'açıklaması' bu dizinin beni neden deli ettiğinin önemli bir örneği..." diyen sinirli bir hayran ise şöyle devam etti:

Yalan söylemeyeceğim, Güney Toprakları metninin Mordor'a dönüşmesi o kadar uyduruktu ki gözlerimi abartıyla yuvarladım.

Dizi, Prime Video üzerinden izlenebilir.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU