Kadınların çıktıkları erkekleri değerlendirmesi için veritabanı kuruldu

Tracy Tegan, kadınların başkalarını "ezik eski sevgilileri" hakkında uyarabilmeleri için internet sitesi kurdu

(Pexels)

ABD'de bir kadın, kadınlar çıktıkları erkeklerle yaşadıkları kötü deneyimleri paylaşabilsinler diye "eski sevgililer için Tripadvisor" dediği bir veritabanı oluşturdu.

Tracy Tegan'ın kurduğu "Eski Erkek Arkadaş Listesi", partnerlerini aldatan, onlara saygısızca davranan ya da sözlü veya fiziksel tacizde bulunacak kadar ileri giden erkeklerle ilgili hikayeleri içeriyor.

İnternet sitesindeki bir açıklamada, "Hepimizin başkalarını uyarmak istediği ezik bir eski sevgilisi vardır ve artık bunu yapabilirsiniz. Bu sizin kendi kötü erkek arkadaş veritabanınız ya da bizim deyimimizle 'kötü erkek arkadaş listesi'" ifadeleri yer alıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kadınlar deneyimlerini derinlemesine paylaşmaya ve eski erkek arkadaşlarının adını, şehrini ve yaşadığı eyaleti bildirmeye çağrılıyor.

Bununla birlikte, katı talimatlar adamın özel telefon numarası, adresi, işyeri ve ailesiyle ilgili ayrıntılar dahil olmak üzere kişisel bilgilerin paylaşılmaması gerektiğini belirtiyor.

Tegan, "Burası, mutlu mutlu aşıkken kendisini yeterince önemsemeyen ve hiç fark etmediği şekillerde kendisini sömüren bir adamla beraber olan bütün kadınlar için" dedi.

Oluşturduğumuz bu süreç sayesinde onun hakkındaki gerçeği ortaya çıkarabilir ve hayat kurtarabilirsiniz.

Tegan ayrıca şüpheleri olan kadınları, potansiyel partnerlerini veritabanında araştırmaya teşvik ediyor.

"Sitede arama yapın ve eğer bir şey yoksa o zaman şanslı olanlardansınız" dedi.

Ama onunla ilgili bir şey bulursanız şüphelerinizin doğru olduğunu bilirsiniz.

İnternet sitesine yorum bırakan bir kadın, eski erkek arkadaşını "bencil bir kadın avcısı" olarak tanımlamış.

"Asla onun için tek olmayacaksınız. Sizi bir malzeme gibi kullanır. Her zaman yalan söyler ve yalanları yüzünden deliriyormuşsunuz gibi hissetmenize neden olur" yazmış.

Bir diğeri ise eski sevgilisinin parasını çaldığını iddia etmiş.

"Kendi işinin patronu olduğunu iddia ediyor ama neredeyse hiç çalışmıyor. Ben uyurken banka kartımın fotoğrafını çekmiş ve ben fark etmeden neredeyse bir yıl boyunca internette kullanmış" demiş.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU