Ahmet Taşgetiren: Erdoğan'ın liderliği

“İlginç sözler söylüyor sayın Cumhurbaşkanı dünyaya açıldığında… Çok ibret verici…”

Fotoğraf: AA

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hiçbir lider attığı adımdan sonra, ben yanlış yaptım, demez” şeklindeki ifadelerini eleştirdi.

Taşgetiren, bugünkü köşe yazısının “Erdoğan’ın liderliği” başlıklı kısmında Cumhurbaşkanı’nın “Hiçbir lider attığı adımdan sonra, ben yanlış yaptım, demez. Liderler girdikleri bir yoldan geri dönüşleri zor olan insanlardır” şeklindeki ifadesini hatırlattı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Taşgetiren, yaısının devamında şu ifadeleri kullandı:

Belli ki bu söz kendi “liderlik tarzı”nı da anlatıyor. “Ben yanlış yaptım” diyemeyen, “girdiği yoldan geri dönüşü zor olan” bir “Lider”in Türkiye’yi yönettiğini düşündüğümüzde bütün iktidar alanlarında tedirginlik duymamak mümkün mü? Mesela “Ekonomist” olduğunu Amerika’lılara da anlatmaya çalışan “Lider”imizin yüzde 80 enflasyonu, Batılı ülkelerin en çok yüzde 10’lara çıkan enflasyonundan daha kabul edilebilir görmesi, Liderliğin hangi özelliği ile izah edilecektir? Liderimiz, “Amerika’da raflar boş” sözünü Amerikalıların test edeceğinden emin olarak söylemiştir muhakkak.

Sayın Cumhurbaşkanı “Liderler girdikleri bir yoldan geri dönüşleri zor olan insanlardır” sözünü söylerken, acaba sadece Amerikalılar duyar, Türkiye’de önemsenmez bu söz, gibi mi düşünmüştür?

“Lider ben yanlış yaptım demez” yaklaşımı kurallaştığında, toplumlara düşen hem liderin yanlışlarına razı olmak hem de yanlışların bedelini ödemek midir?

İlginç sözler söylüyor sayın Cumhurbaşkanı dünyaya açıldığında… İbretâmiz… Çok ibret verici…

 

Karar

DAHA FAZLA HABER OKU