Sedat Peker ve Metin Külünk'e ait olduğu iddia edilen ses kaydı yayımlandı

"Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey'in karakutusu Metin Külünk'ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım"

Fotoğraflar: AA

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Twitter'daki 'Deli Çavuş' hesabından ses kaydı yayımlayarak Hürriyet yazarı Nedim Şener'e seslendi. 

Peker sosyal medyadan Nedim Şener'in kendisine 'pislik' dediğini söylemiş, "Bu kelimeyi düzelt" demişti. Şener ise "Sana pislik demedim. Bir suç örgütü liderinden özür dilemem" cevabı vermişti. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Tartışmanın devamında Sedat Peker, Nedim Şener'i etiketleyerek AK Part Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk'le görüşmesine ait olduğunu iddia ettiği ses kayıtları yayımladı, şu notu düştü:

Daha önce senin sadece ismini duymuştum bu yüzden radarıma hiç girmedin. Ancak bu gün itibari ile radarıma girmiş bulunmaktasın. Yazdığın tweetleri okudum. Sana söyleyeceğim tek şey sen psikolojik hastasın. Ergenekon sürecinde ki yükü taşıyamamışsın. 

Ancak üzülme sen doğru adrese geldin. Ben Dr. Sedat seni de tedavi edecem. Ancak bir doktor olarak zamana ihtiyacım var. Senin hastalığın komplike bir durum. Aşırı kaygı, baskı, sonucunda oluşan bir paranoyan olduğun ilk teşhisim. Mutlu olman için günün anlam ve önemine binaen sana özel bir yayın hazırladım. (diğeri hafif kaldır diye.) Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey'in karakutusu metin külünk'ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir. (tedavim devam edecek.)

 

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da Peker'in yayımladığı kayıtlarla ilgili "10 bin doları veren 10 bin doları alanla telefonda. (Metin Külünk damadı Eyüp Gül’ün telefonundan konuşuyor.)" yorumunu yaptı. 

 

Gazete Duvar

DAHA FAZLA HABER OKU